Новини світу. 10 липня. За даними Italia Nostra, неконтрольований масовий туризм завдає Венеції величезної шкоди.

Венеція, Санта-Марія-делла Салюте
Туристи завдають шкоди Венеції

Комітет з охорони спадщини Італії (Italia Nostra) звернувся до ООН з проханням включити Венецію до зникаючих місць на Землі, оскільки місто катастрофічно руйнується під натиском масового туризму, природних факторів і державної бездоглядності.

За даними Italia Nostra, неконтрольований масовий туризм завдає Венеції непоправної шкоди. Місто щодня відвідують десятки тисяч туристів, що робить її мало привабливою для проживання. Не дивно, що населення міста з часів Другої світової війни скоротилося більш ніж удвічі: з 150 тисяч до 60 тисяч людей.

У зв’язку з триваючим руйнуванням Венеції Italia Nostra пропонує обмежити доступ туристів до Венеції, знизивши щоденний потік і ввівши систему попередніх замовлень на відвідування великими групами. Крім того, пропонується заборонити вхід в лагуни і Гранд Канал для великих, у тому числі парусних і туристичних, суден, рух яких руйнує структуру історичних будівель.

Припливи в Адріатичному морі регулярно підвищують рівень води в лагуні і знаменитих венеціанських каналах. Через це багато низькорозташованих площ міста, наприклад Сан-Марко, по 80 днів на рік залишаються під водою. І без того крихкі стіни багатьох архітектурних шедеврів піддаються впливу вологості.

До того ж до кінця століття, за прогнозами вчених, рівень води в Адріатичному морі підніметься на 50 см, що стане трагедією для Венеції. Є кілька проектів з порятунку Венеції, однак конкретний повномасштабний план досі не вироблено, говориться в повідомленні Italia Nostra.

Джерело Газета.Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.