Новини науки. 16 липня. Навряд чи зараз хтось може уявити собі своє життя без комп’ютера та інтернету: сучасні технології стали нашим невід’ємним супутником, вони необхідні людині як у роботі, так і у відпочинку.

комп'ютер, інтернет
Людська пам'ять адаптовується до сучасних технологій

Однак, настільки часте звернення до всіляких “гаджетів” вже починає впливати на роботу нашого мозку, а якщо точніше, на процес запам’ятовування інформації. До такого висновку прийшли вчені з Колумбійського університету.

“Результати численних експериментів показали, що людині складніше запам’ятати ту чи іншу інформацію, якщо вона знає, де її при необхідності можна знову знайти, – розповіла керівник наукової програми психолог Бетсі Сперроу.

Однак, це ні в якому разі не означає, що “Google” або інші пошукові системи “дурять” сучасне суспільство. Навпаки, ми все ще можемо пам’ятати багато речей – і навіть ті, які складно відшукати в інтернеті”.

“Сучасна людина, звичайно ж, не пустоголова істота, позбавлена спогадів, – продовжила психолог. – Однак, з плином часу ми все краще запам’ятовуємо лише те, як нам отримувати інформацію, ніж ніж саму інформацію.

Люди вже не надіються тільки на свою пам’ять, розглядаючи комп’ютер і інтернет як рівноцінну альтернативу. І це найбільш дивовижний результат нашого дослідження “.

В експериментах брали участь десятки людей. Їм пропонували запам’ятовувати різну інформацію. Результати дослідження свідчать про те, що якщо випробуваний заздалегідь знав, що якісь дані збережені на електронному носії, він запам’ятовував їх гірше від того учасника, якому сказали, що інформація повністю вилучена.

Дослідження американських вчених також показало, що при необхідності пошуку відповіді на складне питання деякі тестовані відразу ж зверталися до комп’ютера, навіть не намагаючись використовувати в якості альтернативного джерела власну пам’ять.

Ця особливість людського мислення підтверджувалася результатами ще одного експерименту: більшість учасників краще пам’ятали не абстрактні дані, а одну з п’яти папок в комп’ютері, куди вони були поміщені.

“Цей тип запам’ятовування називається транзактивна пам’ять, – повідомила Сперроу. – Ми не пам’ятаємо саму інформацію, але пам’ятаємо, де її взяти”.

Таким чином, на думку вчених, комп’ютер та інтернет стають своєрідним “зовнішнім запам’ятовуючим пристроєм” людини. Добре це чи погано, покаже час, але вже зараз можна визнати: наша пам’ять адаптується до сучасних технологій.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.