Новини України. 26 липня. За наказом судді Родіона Кірєєва, представники спецпідрозділу «Грифон» влаштували побоїще у залі Печерського райсуду Києва, в результаті якого постраждали народні депутати та представники ЗМІ.

Грифон-суд Тимошенко
Бійка спричинила шквал коментарів

Про це з місця подій повідомив народний депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Олександр Сочка.

За його словами, після того, як суддя Кірєєв позбавив Юлію Тимошенко можливості захищатися, не надавши їй гарантованого Конституцією та Кримінально-процесуальним кодексом України права на залучення до судового розгляду нових захисників, присутні в залі стали скандувати «Ганьба!» на адресу Кірєєва.

«Після цього головуючий у судилищі над Юлією Тимошенко щось пробубнів собі під ніс і шмигнув із зали суду під охороною спецпідрозділу «Грифон». Присутні в залі суду, не розуміючи що відбувається, побачили, що через двері почали вламуватися «грифонівці», розмітаючи все на своєму шляху.

Вони оточили присутніх у залі та із застосуванням грубої фізичної сили та нецензурної лайки, перекидаючи лави та завдаючи фізичної шкоди людям, стали викидати із зали суду присутніх», – розповів очевидець подій, повідомляє прес-служба БЮТ.

За словами Олександра Сочки, «грифонівці» викидали із зали суду депутатів від опозиції, які вимагали від представників міліції та їхніх командирів назватися та зупинити свавілля, яке розпочалося в результаті незаконного рішення судді Кірєва.

В останнього, як зазначив депутат, не було жодних правових та юридичних підстав для видалення будь-кого, а тим більше народних депутатів, із зали судового засідання.

«Від рук «грифонівців» також постраждали представники ЗМІ. Після побоїща, влаштованого спецпідрозділом, зала суду залишилася в хаотичному, зруйнованому стані.

Депутатів від БЮТ, в такий незаконний спосіб із застосуванням брутальної фізичної сили, було витиснуто в коридор, а вхід до суду перегороджено стіною із кількох десятків бійців «Грифону». В той же час майор, який керував побиттям в залі суду, ховається за спини своїх підлеглих в кінці коридору», – повідомив Олександр Сочка.

Він також розповів, що депутати від фракції «БЮТ-Батьківщина» викликали наряд міліції та вимагають від правоохоронців відновити законність, зафіксувати брутальне порушення прав народних депутатів і журналістів, а також зафіксувати факт фізичного насильства над присутніми у залі суду, зазначає прес-служба.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.