Новини політики. 3 липня. Пам’ятник розстріляним професорам не повинен стати черговим пам’ятником розбрату між українським та польським народами.

Олег Панькевич
Олег Панькевич

Про це заявив голова Львівської обласної ради Олег Панькевич у своєму виступі на відкритті пам’ятника професорам, розстріляним на Вулецьких пагорбах у Львові.

«Сьогодні відзначаємо іншу сумну подію – страту інтелігенції, еліти польської нації, а також представників інших національностей, які були знищені вже іншим – нацистським – режимом. Ми співчуваємо польському народові, який тоді постраждав від нацистів.

70 років тому – 30 червня 1941 року – українці в місті Львові оголосили Акт відновлення Української державності, використавши історичний момент, використавши своє природнє право на самовизначення нації. І нацистський режим, який панував тоді, так само арештовував членів ОУН та членів уряду Ярослава Стецька та піддавав їх репресіям. 30 червня ми вшанували членів ОУН та членів уряду Ярослава Стецька, які поховані біля Янівського цвинтаря. Ми дуже сподіваємося, що поляки так само будуть розуміти наші патріотичні почуття, співчувати, як сьогодні співчуваємо їм ми. Цей пам’ятник не має стати черговим пам’ятником розбрату між нашими народами. На жаль, є політичні сили, є науковці, які підганяють факти з метою принизити українців, вони мають своє трактування історії, яке відмінне від українського. Ми дуже сподіваємося, що таких фактів буде щоразу менше.

Я хочу звернутися до польської і української еліти, до науковців. Зробімо так, щоб в нас було розуміння необхідності демонтажу так званого пам’ятника жертвам УПА у Вроцлаві. Адже у жодному українському місті немає пам’ятника жертвам Армії Крайової. Так само у жодному українському місті не було демонтовано пам’ятних знаків загиблим полякам, та, на жаль, знаємо, що в Польщі на горі Хрещатій було зруйновано пам’ятник українцям. Я також дуже сподіваюся, що Сейм РП не буде ухвалювати рішення про визнання УПА злочинною організацією. Я звертаюся до братів-поляків: пам’ятаймо нашу історію, пам’ятаймо її уроки. У нас має бути спільне майбутнє. Але воно можливе тільки, якщо будемо взаємно поважати одне одного, якщо будемо поважати право на власне бачення історії, минулого, сучасного і майбутнього. Шукаймо порозуміння, не робімо на пам’яті політики, яка спрямована на пошук того, що нас роз’єднує. Я вірю у світле майбутнє українського і польського народу», зазначив він.

Нагадаємо, що 3 липня у Львові на Вулецьких пагорбах урочисто відкрили пам’ятник професорам, яких розстріляли нацисти у 1941 році. Основна ідея пам’ятника – це арка з камею та десяти кубів з римськими цифрами, які символізують десять заповідей Божих, причому куб з цифрою «V» («Не убий») порушений.

Джерело Захід.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.