Новини світу. 14 липня. “Газпром” і німецька RWE мають намір стати стратегічними партнерами у виробництві електроенергії в Європі.

 RWE Газпром
Газпром готує СП з RWE

Про це йдеться в повідомленні російського концерну.

“Газпром” також пообіцяв протягом трьох найближчих місяців вести переговори про європейські енергетичні проекти тільки з RWE.

Меморандум, підписаний компаніями, припускає можливість створення СП, яке об’єднає підконтрольні сторонам електростанції в Німеччині, Великобританії та країнах Бенілюксу, що працюють на природному газі та вугіллі.

“Електроенергетика – одне з пріоритетних напрямків діяльності “Газпрому” в Європі. У світлі останніх рішень німецького уряду про скорочення програми ядерної енергетики ми бачимо хороші перспективи для будівництва у Німеччині нових сучасних електростанцій, що працюють на природному газі”, – цитує компанія голову правління “Газпрому” Олексія Міллера.

Наприкінці червня “Газпром” заявив, що хоче інвестувати в електроенергетичну галузь Німеччини, яка відмовилася від атомної програми після ядерної кризи в Японії. Тоді ж заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв сказав, що концерн веде переговори про будівництво газових електростанцій з німецькими E. ON, Wintershall, RWE і незалежними генеруючими компаніями.

Раніше антимонопольна служба Німеччини вже обіцяла звернути увагу на можливі інвестиції російської газової монополії “Газпром” в RWE.

Відмова Німеччини від розвитку атомної енергетики вдарить по RWE сильніше, ніж по інших компаніях. Аналітики називають RWE імовірним об’єктом для можливого поглинання з боку більш сильної компанії.

Заступник голови правління “Газпрому” Медведєв раніше оцінив додатковий попит на газ з боку німецького ринку, який буде викликаний зупинкою атомних станцій, в 20 мільярдів кубометрів газу в рік, а свою додаткову виручку від поставок цих обсягів – у 10 мільярдів євро. При цьому представник “Газпрому” готовий розвивати потужності газової генерації в ФРН “на рівних правах” з партнерами.

Нагадаємо, Німеччина планує закрити свої ядерні реактори до 2022 року, а також скоротити використання електроенергії на 10 відсотків до 2020 року.

За матеріалами Newsmarket, Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.