Новини світу. 8 липня. Подружжя молодих французів знайшло в підвалі свого будинку скарб вартістю в 100 тис євро.

луїдори-французькімонети
Французька пара знайшла в підвалі старовинні монети

Молодята проводили ремонт старого будинку, в якому вони проживають. При роботах в льосі вони наткнулися на заритий у землю глиняний горщик. У ньому виявилося 34 золоті монети, датовані періодом від 1559 до часів Великої Французької революції. Судячи з усього, саме в революційні часи скарб і був захований.

Дім, де виявлені монети, є найстарішим у місті Мійо. Він розташований на вулиці, через яку раніше проходила одна з римських доріг, призначених для швидкого перекидання військ імперії в її володіння на території Галлії.

Місцевий нумізмат Марк Егуі оцінив кожну зі знайдених монет в межах 1000 – 6500 євро. Він підкреслив, що “у скарбі більшість становлять подвійні золоті луїдори – монети, що були дуже рідкісними вже в момент, коли був закопаний скарб”. У 1795 році основною грошовою одиницею Франції став франк.

Найдорожчою монетою, на думку експерта, є золотий подвійний луїдор епохи Людовика XIII, датований 1640 роком. Він зберігся в дуже хорошому стані. На монеті чітко видно тавро Жана Варена, що вважається “абсолютним метром французьких граверів”.

Нумізмат вважає, якщо зміст скарбу буде виставлено на аукціон, то багаті колекціонери з США та Японії не пошкодують коштів для придбання таких монет. “Виручка може перевершити 100 тис євро”, – сказав Марк Егуі.

Клад повністю належить родині, яка знайшла його, так як він знайдений у їхньому власному будинку. У випадку, якби скарб був знайдений на державній землі, французька скарбниця отримала б половину його вартості.

Джерело ИТАР-ТАСС

Цікаве від NewsMarket: любовні романи руйнують мозок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.