Огляд преси. 20 липня. Президентові України “справедливо дорікають” створення “полегшеної версії путінізму”, і ось аналогія отримала нове обгрунтування: Віктор Янукович обзавівся “власною справою ЮКОСа”, пише Financial Times про справу Юлії Тимошенко.

Справу Тимошенко прирівняли до справи Ходорковського

Екс-прем’єр, на відміну від Михайла Ходорковського, не є олігархом, але й у її випадку є підстави підозрювати “виборче право, і політично вмотивовану спробу нейтралізувати опонента”, йдеться в редакційній статті.

“В Україні, як і в Росії, мало хто з тих, хто зайнятий у бізнесі і політиці, мають бездоганну репутацію”.

“Надзвичайно спірним” здається виданню звинувачення в перевищенні повноважень при укладенні газової угоди з Росією, за яку Тимошенко притягнули до суду і можуть дати до 10 років в’язниці.Financial Times пропонує задуматися, чи припустиме кримінальне переслідування за “політичні кроки, особливо, вчинені в період кризи“.

“Подейкують, що через критику з Заходу оточення Януковича шукає спосіб вийти з ситуації і при цьому зберегти обличчя – скажімо, з допомогою умовного терміну, при якому Тимошенко не сяде у в’язницю, але й не зможе брати участь у наступних виборах. Цинічні маневри такого роду повинні бути відкинуті міжнародним співтовариством “.

У ЄС є важелі для впливу на Януковича – це переговори про присвоєння Україні статусу кандидата в члени ЄС і за угодою про вільну торгівлю. При цьому не потрібно боятися “знову підштовхнути Київ в обійми Росії”. “Якщо наступ на Тимошенко буде продовжено”, Брюссель повинен “тимчасово призупинити переговори, зазначає видання.

Джерело Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.