Новини України. 20 липня. Екологи запропонували розширити межі ялтинського кладовища, а частину території в мікрорайоні Василівка, яку передбачалося віддати під нове кладовище, приєднати до земель природно-заповідного фонду

кладовище
Ялтинське кладовище пропонують розширити

Кримська республіканська асоціація «Екологія і світ» нагадала, що кладовище «Іссари» вичерпало свій земельний ресурс і знаходиться на землях Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника. Під розміщення нового кладовища міська влада запропонувала виділити земельну ділянку площею 14,85 га у Василівці, однак проти цього рішення виступили мешканці мікрорайону.

 

Аналізуючи ситуацію, що склалася, екологи прийшли до висновку про те, що доцільно розширити територію кладовища існуючого, оформивши додатковий відвід площею 14 га із земель Ялтинського заповідника і держпідприємства «Лівадія».

При цьому земельну ділянку такої ж площі у Василівці екологи запропонували передати в якості компенсації заповіднику. На цій території, пояснили вчені, попередньо потрібно провести лісомеліорацію і створити буферну зону на кордоні з мікрорайоном для організації прогулянкових стежок, оглядових майданчиків та інших рекреаційних об’єктів.

«Таке рішення дозволить зберегти інфраструктуру існуючого старого кладовища – під’їзди, ритуальні споруди – зніме соціальну напругу в мікрорайоні Василівка, збереже заповідний ліс Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника уздовж під’їзної дороги до проектованого новому кладовища в районі мікрорайону», – вважають в асоціації.

Крім того, для збереження рекреаційних ресурсів Ялти екологи запропонували об’єднати в одну територію всі об’єкти заповідного фонду Великої Ялти, крім трьох заповідників – гірничо-лісового, Кримського та Мису Мартьян. Даному об’єкту, вважають в асоціації, необхідно надати статус Ялтинського національного природного парку, а також вивести зі складу заповідника всі об’єкти інфраструктури – кладовища, лінії електропередач та комунальні мережі.

Джерело Новости Крыма

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.