Новини світу. 28 липня. Досягнення “арабської весни” в даний час знаходяться під загрозою через міжрелігійних чвар, слабкої економіки і контрреволюційних рухів, і неопереним демократіям може виявитися не по плечу рішення проблем, з якими вони стикаються.

Вільям Хейг
Вільям Хейг: не потрібно чекати, що в арабських країнах все завершиться через півроку

Таку точку зору висловив глава МЗС Великобританії Вільям Хейг в опублікованому сьогодні інтерв’ю британській газеті Times.

Хейг висловив особливу стурбованість ситуацією в Єгипті.

“Найближчі кілька місяців в Єгипті можуть виявитися досить неспокійними і складними”, – вважає він.

Міністр закликав “європейських лідерів допомогти гарантувати, щоб боротьба за владу в цій країні не відкинула Каїр назад”.

Він також попередив про небезпеку кровопролиття на Близькому Сході і в країнах Магрибу на тлі протистояння релігійних груп.

“Один із ризиків “арабської весни” – це загострення міжрелігійних розбіжностей”, – зазначив Хейг в інтерв’ю.

“Для втілення того, що почалося в цьому році, буде потрібно покоління, – сказав міністр. – Ми не повинні чекати, що в кожній країні все буде закінчено рівно через півроку”.

“Ми будемо працювати над цим до кінця життя. Прогрес був приречений на невизначеність, і піде до 30 років на його розвиток”, – додав глава МЗС Британії

Вільям Хейг, в ​​той же час, вважає, що фокус на “арабській весні” може “поставити під загрозу близькосхідний мирний процес і відволікти увагу від іранської ядерної програми”, відзначає Times.

Міністр також заявив, що “президент Сирії Башар Асад, чиї сили безпеки вбили понад 1,4 тис мирних жителів, не повинен розраховувати на те, що буде перебувати при владі через шість місяців”.

“Як показали події, ніхто не допускає, що вони можуть залишитися при владі”, – сказав міністр закордонних справ Британії.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.