Новини технологій. 23 липня. Рівно 70 років тому, 23 липня 1941 року, почавши з моделі Willys MB, марка Jeep відкрила ринок повнопривідних автомобілів і поклала початок напрямку компактних 4-дверних автомобілів класу SUV (Sport Utility Vehicle – повнопривідний автомобіль з наявністю спортивних опцій).

Willys MB

Слово “джип” стало називним по відношенню до позашляховим автомобілів.

До 1939 р. збройні сили США потребували нового універсального транспортного засобу, що міг прийти на зміну мотоциклам. 135 автомобілебудівних компаній були запрошені до участі в тендері на розробку і подальше промислове виробництво нового автомобіля для армії. Заявки подали три компанії – American Bantam Car Company, Willys-Overland Motors і Ford Motor Company.

Фірми Willys-Overland і Ford Motor Co. згодом отримали основні контракти на поставку автомобілів Willys MB і Ford GPW арміям США та їх союзників. Значні поставки даних однотипних моделей здійснювалися по ленд-лізу і в СРСР, куди було надіслано понад 51 тисячі “Вілліс” в зібраному і розібраному вигляді.

Армія США віддала перевагу автомобілю Willys MB, зокрема через низьку вартість (738 доларів).

Днем народження джипа вважають 23 липня 1941 р., коли був підписаний контракт про виробництво автомобілів Willys MB протягом Другої світової війни.

Назва “джип”, згідно з однією з версій, веде свій початок від GP (General Purpose або “загальне призначення”). Так скорочено маркувалися Willys MB в інтендантській документації.

Сьогодні моделі Jeep пропонуються у більш ніж 120 країнах світу, загальна кількість продажів автомобілів з емблемою Jeep перевищила 9 млн.

Джерело РиаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.