Новини світу. 31 липня. Представники демократичної і республіканської партій досягли “попередньої домовленості” щодо питання підвищення межі держборгу США.

В США попередньо домовилися щодо держборгу

Про це повідомляє телеканал ABC з посиланням на джерела в Конгресі.

Як очікується, офіційні заяви про досягнутий компроміс появляться в найближчі години.

За даними джерел, законопроект передбачає скорочення держвитрат на $1 трлн на найближчі 10 років, а також створення комісії Конгресу, якій буде доручено виробити пропозиції щодо скорочення дефіциту скарбниці додатково на $1 трлн. При цьому, як очікується, коштів, на які піднімуть запозичення, вистачить до 2012р. включно – тобто до проведення чергових президентських виборів в країні.

Лідер республіканської меншості в сенаті Мітч Макконнелл в інтерв’ю телеканалу CNN висловив надію, що домовленість щодо збільшення ліміту держборгу США “скоро” досягнуть.

Сенатор-демократ Чарльз Шумер натякнув, що домовленість досягнута. За його словами, стелю держзапозичень США “безумовно” піднімуть і коштів вистачить по 2012р. включно.

У конгресу США і Білого дому залишається менше трьох днів, щоб остаточно домовитися про чергове підвищення ліміту держзапозичень, який був встановлений законодавцями на позначці $14,29 трлн в лютому 2010р. Якщо цього не відбудеться, Америці загрожує дефолт.

Борг федерального уряду вже перевищує цю цифру (невелика частина зобов’язань Мінфіну США не потрапляє під офіційний ліміт). Американське казначейство неодноразово попереджало, що у разі бездіяльності конгресу воно, починаючи з 2 серпня 2011р., не зможе в повному обсязі обслуговувати свої боргові зобов’язання. Так, вже 4 серпня уряду необхідно погасити казначейські векселі на $90,8 млрд, однак без нового ліміту запозичень держава не зможе залучити нові позики для рефінансування старих.

Вперше ліміт держзапозичень був встановлений конгресом США в 1917р., щоб уряду було зручніше фінансувати свої потреби під час Першої світової війни. З того часу ліміт підвищувався законодавцями десятки разів, причому в більшості випадків це вважалося порожньою формальністю.

На даний момент близько третини американського ринкового боргу належить іншим державам. Китай є найбільшим власником облігацій казначейства США (8% від загальної суми), на другому місці йде Японія (6%). Цікаво, що понад 40% державного боргу фактично належить самій державі, а саме Федеральній резервній системі і різним трастовим фондам уряду.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.