Новини науки. 26 липня. Ще в другій половині ХХ століття вчені звернули увагу на неймовірно розвинений інтелект дельфінів.

Дикі дельфіни
Розумні та добрі дельфіни допомагають людям

Спілкування з дельфінами в терапевтичних цілях успішно застосовується в багатьох країнах. Дельфіни здатні безслідно виліковувати навіть величезні рани на власному тілі.

Спілкування з дельфінами дуже позитивно позначається на стані людей (в першу чергу, дітей) з різними порушеннями психіки, нервової системи, з вегето-судинними патологіями. Симпатичні, розумні і привітні тварини знімають наслідки важких стресів у людей.

Але зовсім недавно вчені з медичного центру університету в американському місті Джорджтаун (Georgetown University Medical Center) виявили інші, абсолютно незвичайні властивості організму дельфінів. Це відкриття може стати ключем до створення нових препаратів і методик, спрямованих на лікування важких травм з ушкодженими тканинами.

Дослідники, якими керував професор Майкл Заслофф (Michael Zasloff), виявили, що, отримавши після атаки акули або косатки страшні рани розміром як м’яч для баскетболу або навіть два футбольних м’ячі, дельфіни не відчувають больового шоку, не стікають кров’ю і навіть більш того – кілька тижнів опісля страшні рани безслідно затягуються, практично не залишаючи шрамів.

При цьому на відміну від інших ссавців, у яких при подібних травмах різко порушується поведінка і апетит, дельфіни з рваними ранами продовжують гратися і полювати за рибою.

Група Майкла Заслоффа планує вивчити ці явища більш детально. Вчені вважають, що в підшкірному жирі дельфінів містяться особливі стовбурові клітини, які сприяють повній регенерації тканин.

Також дослідники вважають, що при пораненні в організмі тварини починається інтенсивний синтез особливих болезаспокійливих засобів, які рятують дельфінів від загибелі внаслідок больового шоку. Якщо вченим вдасться виявити стовбурові клітини і невідомий анальгетик в організмах дельфінів, це може привести до прориву в медицині.

Джерело Zdravoe

Прогноз від NewsMarket: що чекати від зустрічі Динамо-Рубін?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.