Новини України. 29 липня. У курортних зонах Криму та Миколаєва міліція почала перевірки документів у іноземців, в основному в темношкірих людей.

Правозахисники занепокоєні, адже такими діями чиновники розпалюють міжнаціональну ворожнечу

Так, в селищі Коблево на Миколаївщині вже пройшов рейд з перевірки громадянства у темношкірих, які надавали послуги відпочивальникам на пляжі.

У Феодосії за вигнання іноземців з пляжів взявся особисто мер міста.

Правозахисники занепокоєні, адже такими діями чиновники розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

Міліція Миколаєва днями пройшлася по ринках і місцях стихійної торгівлі, готелях, гуртожитках, пляжах. Офіційним приводом для цього стала спроба виявити іноземців, які перебувають в Україні незаконно.

Серед тих, хто проштрафився, опинилися переважно студенти з країн Африки.

Про проведення перевірки відзвітували в обласному управлінні МВС: “У ході відпрацювання було виявлено 9 іноземців – громадян Камеруну, Конго, Нігерії, Сенегалу, які надавали перукарські послуги відпочиваючим, не маючи при цьому жодного дозвільного документа”.

“Документів, крім студентських квитків, у іноземців не було”, – повідомляють в УВС України в Миколаївській області.

Міліція склала адмінпротоколи на студентів, скоротивши їх термін перебування в Україні через порушення імміграційного законодавства України.

А ось у курортній Феодосії про утиск прав темношкірих іноземців відкрито заявив мер міста Олександр Бартнев. На апаратній нараді виконкому заступник мера Василь Ганиш повідомив, що люди скаржаться на темношкірих, які на набережній занадто активно і нав’язливо пропонують товари та послуги.

“Щоб ні одного негра там не було! – прокоментував мер Олександр Бартенєв. Пристають до перехожих, а дівчатам більш симпатичним взагалі проходу не дають! Сунуть їм щось, якийсь диво-чемоданчик. Люди шарахкаються, це не діло!”

Яким чином влада збирається прибрати торговців з пляжів Феодосії, в мерії поки не уточнюють. Але сам тон коментарів і ставлення влади до людей з іншим кольором шкіри насторожує правозахисників.

Екс-радник міністра внутрішніх справ з дотримання прав людини в Криму Арсен Османов вважає, що подібна заява чиновника є дискримінацією за расовою ознакою.

“Саме слово “негр” у нас не є ображаючим. Але в тому контексті, в якому його вжив мер – це дескредітація. Міліція може організувати перевірку законності ведення підприємницької діяльності, але, якщо вона здійснюватиметься вибірково, за кольором шкіри, – це пряме обмеження” , – сказав Османов.

За його словами, “мова ворожнечі та ксенофобії” неприпустимі в подібних ситуаціях і особливо небезпечні в курортний сезон, коли до Криму приїзджають багато іноземців. А ось у МВС та Радміні Криму поки не коментують висловлювання мера Феодосії.

Тим часом тему темношкірих на курортах активно обговорюють і місцеві жителі.

“Подруга з дитиною приїхали відпочити. Захотіли прогулятися рідною набережною. Ледве відбилися від негрів! Довелося нецензурно пояснити, що ми не будемо фотографуватися”, – поділилася враженнями одна з мешканок.

Схожа ситуація склалася і в інших курортних містах Криму.

“У Новому Світі на Галіцинскій стежці, в гроті, стоять два негра … причому так розташувалися, що сфоткаться щоб вони не потрапили в кадр – неможливо”, – обурюється в коментарі один з відпочивальників.

Рейди проти іноземців і в Миколаєві, і в інших містах України – не рідкість. Аналогічна операція “Мігрант” була проведена в місті у квітні. За її результатами було депортовано 20 осіб – громадяни Азербайджану, Вірменії, Молдови та Росії.

Експерти Асоціації українських моніторингів дотримання прав людини хоч і відзначають, що на фотографіях міліція Миколаєва виконує свої обов’язки без будь-яких порушень, але здивовані, що під перевірку на пляжах потрапили виключно вихідці з Африки.

“Те, що впадає в вічі, і те, що і послужило приводом для настороженої реакції, так це сама добірка фотофактів. Вона мимоволі зароджує ксенофобні асоціації типу “іноземець – потенційний правопорушник”, – кажуть в асоціації.

Правозахисники зазначають, що, за статистикою того ж МВС переважна частина порушників законодавства про правовий статус іноземців представлена насамперед громадянами СНД, а зовсім не представниками “далекого зарубіжжя”.

У квітні в Києві жорстоко побили африканця. Правозахисники зазначають, що в Україні нерідко трапляються злочини на грунті расизму, але точної статистики по них не існує, адже міліція практично не порушує справ за відповідною статтею.

Джерело tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.