Новини України. 27 липня. На місці старих будинків на вулицях Гречка і Стеценка виростуть 12-16-поверхові висотки з просторими квартирами.

Замість хрущовок на Нивках побудують багатоповерхівки

Будівництво нових будинків на місці старих хрущовок розпочнеться на Нивках вже через кілька місяців.

За словами головного архітектора Києва Сергія Целовальника, на місці стареньких будинків на вулицях Гречка і Стеценка виростуть 12-16-поверхові висотки з просторими квартирами. Це, за його словами, старий проект, для якого зараз знайшовся інвестор.

“Інвестор знайдений для реконструкції хрущовок у кварталі вулиці Маршала Гречко вулиці Стеценка. Проектом зацікавилася британська компанія, але назву ми не скажемо, поки не узгодимо усі формальності. Тільки в один квартал на вул. Гречко іноземці готові вкласти 350-400 млн. євро”, – розповів куратор проекту Генріх Фільваров.

За його словами, по цьому кварталу все готово. Є детальна концепція реконструкції, яку затвердила міськрада і Мінрегіонбуд, є ескізи і згода мешканців.

“Люди, які живуть на цій вулиці, вже сидять на валізах, згода від них отримана”, – говорить Фільваров.

Площа ділянки, яка готується до реконструкції, займає 46,91 га, тут розташовано 43 будинки, більшість – старі п’ятиповерхівки, термін експлуатації яких давно закінчився (ще кілька років тому їх знесення оцінювали у 40-70%).

Після реконструкції тут з’являться багатосекційні 12-14-16-поверхові будинки і кілька 18-22-поверхових будівель, в які зможуть заселитися більше 20 тисяч людей. Крім того, побудують паркінги і об’єкти соціальної інфраструктури.

Як пише видання, відселяти жителів будуть за такою схемою: спочатку в цьому ж кварталі побудують один новий будинок, куди переїдуть жителі старих будинків. П’ятиповерхівки знесуть і на звільненій ділянці почнуть будувати ще один будинок, куди переїде ще частина жителів.

“Ми не можемо називати номер конкретного будинку, який знесуть першим. Боїмося, що люди почнуть підселяти до себе родичів, щоб потім отримати додаткову площу в новій квартирі”, – сказав газеті Фільваров.

Реконструкція чекає також хрущовки на Лісовому масиві, Борщагівці, Відрадному, на вулиці Щербакова, Щусєва. Щоправда вони наразі не мають інвесторів.

Тим часом, як повідомлялося, у лютому Целовальник заявив, що зносити застарілий житловий фонд столиці, цього року не будуть.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.