Новини України. 1 липня. Чехія сьогодні закрила консульський відділ Генерального консульства ЧР у Донецьку. МЗС країни погрожує новими санкціями.

Чехія
Україна блокує роботу чеських дипломатів - МЗС Чехії

Відповідну інформацію розміщено на сайті консульства.

“Згідно з рішенням Міністерство закордонних справ Чеської Республіки від 1.7.2011 р. буде закрито консульський відділ Генерального консульства ЧР у Донецьку. До такого технічного кроку МЗС ЧР вдалося внаслідок тривалої бездіяльності української сторони у питанні адміністративного забезпечення діяльності підрозділу. На сьогоднішній день зазначені заходи мають технічний характер і будуть скасовані, як тільки українська сторона уможливить нормальне здійснення процедури оформлення віз в усіх консульських установах ЧР в Україні”, – йдеться в повідомленні.

У тексті відзначається, що підставою для закриття консульства є те, що Міністерство закордонних справ України досі не дало згоду на приїзд нового генерального консула до Донецька, клопотання про яку чеське Міністерство закордонних справ подало ще 23 лютого цього року.

“В результаті такого зволікання Генеральне консульство ЧР в Донецьку вже місяць працює без керівника”, – відзначають у консульстві.

Інший консульський працівник від 7 червня чекає на оформлення нового ідентифікаційного посвідчення, яке є основним документом, який уможливлює його перебування та виконання роботи в Україні. Із зазначених причин консульство не може забезпечити у повному обсязі та якісно прийом і розгляд заяв українських громадян на короткострокові та довгострокові візи, йдеться у повідомленні.

У консульстві зазначають, що “на українські ідентифікаційні посвідчення чи реєстрацію для перебування в Україні безрезультатно чекають упродовж кількох тижнів і навіть місяців загалом 11 працівників усіх трьох представницьких установ Чеської Республіки в Україні, з яких 7 – це працівники, які безпосередньо займаються розглядом заяв на візи. Співробітникам Посольства України в Празі та Генерального консульства України у Брно чеські ідентифікаційні посвідчення видаються без зволікань протягом декількох днів”.

“Міністерство закордонних справ Чеської Республіки неодноразово звертало увагу української сторони на зазначені проблеми і 21 червня 2011 року направило офіційне клопотання щодо пришвидшення вирішення складної ситуації”, – йдеться в заяві.

МЗС ЧР попередило, що у випадку бездіяльності української сторони буде змушено вдатися до подальших заходів, які матимуть вплив на швидкість і кількість візових заяв, що прийматимуться до розгляду.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.