Новини світу. 1 липня. Чоловіки стають жертвами блискавок набагато частіше, ніж жінки.

В США блискавки частіше б'ють по чоловіках

Такими є дані Національної метеорологічної служби США.

Статистика свідчить: у період між 1995 і 2008 роками від блискавок загинули 648 американців, з них 82% – чоловіки. У Флориді грози з блискавками бувають частіше, ніж будь-де в США. На щастя, в 2011-му в цьому штаті смертельних випадків ще не було.

Що стосується всієї країни, то на кінець червня від блискавок загинули шестеро – і всі чоловіки. У їх числі 26-річний житель Південної Кароліни, який отримав смертельний іскровий розряд під час гри в бейсбол 21 червня, і 49-річний гольфіст з Луїзіани, убитий блискавкою 7 червня.

З 1959 року у флоридських округах Броуард, Палм-Біч і Маямі-Дейд від блискавок загинули 94 людини(по дві особи в рік). Ще десятеро щорічно отримували травми від блискавок. Найбільше смертей – понад 70% – припадає на літо. У центральній Флориді, від Тампа-Бей до Мельбурна, за той же термін (з 1959-го) блискавки вбили понад 110 людей. У вересні минулого року в окрузі Оріндж через кілька хвилин після початку шкільного футбольного матчу блискавка вдарила в ліхтарний стовп; в результаті ніхто не загинув, але двоє опинилися в лікарні.

Найчастіше блискавки виникають в купчасто-дощових хмарах, іноді – в шарувато-дощових і нерідко вони супроводжують вулканічні виверження, торнадо і пилові бурі. Сила струму в небесному іскровому розряді може досягати 200 кілоампер, а напруга – мільярди вольт.

Середня довжина блискавки складає 2,5 км, деякі розряди тягнуться в атмосфері на відстань до 20 км. Блискавка часто вражає людей та тварин на відкритих просторах. В організмі потерпілих відзначаються такі ж патологічні зміни, як при ударі електрострумом. Жертва непритомніє, падає, можуть виникати судоми, часто зупиняється дихання і серцебиття. На тілі зазвичай залишаються місця входу і виходу електророзряду.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.