Новини світу. 31 липня. Показники кредитоспроможності банків у більшості країн СНД та Грузії продовжили стабілізуватися в 1 півріччі 2011 р.

Fitch Ratings
Fitch зробив прогноз фінансового сектору країн СНД

Агентство Fitch очікує, що даний процес продовжиться в 2 півріччі 2011 р – 2012 р. Економіка регіонів відновлюються після рецесії, підтримувана високими світовими цінами на сировинні товари, і це позитивно впливає на якість активів та прибутковість банків. Про це йдеться в новому звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch.

У той же час агентство відзначає, що на сьогодні відновлення в банківському секторі здебільшого було повільним і невизначеним, і залишаються істотні фактори уразливості.

Ступінь відновлення банківських систем помітно різниться по країнах. Казахстанські і українські банки були найбільше вражені в період кризи, і більшість з них продовжують зазнавати труднощів в 2011 р. Кредитні організації в Росії і Грузії, навпаки, мали явні поліпшення в 2010 р. і в 2011 г, як і раніше демонструють вищі показники, ніж зіставні банки в регіоні. Показники банків Азербайджану знаходяться між цими двома крайніми ситуаціями, в той час як Узбекистан був значною мірою ізольований від глобальної кризи. Банківська система Білорусі та економіка країни в цілому стикаються зі значними труднощами після травневої девальвації.

Рівні прибутку у російських банків покращилися в останні квартали, підтримувані стабілізацією якості активів, у той час як запаси капіталу і ліквідності, створені в період кризи в міру зниження левереджа в банківській системі, в цілому є комфортними.

У той же час зростаюча конкуренція, якій сприяють висока ліквідність, обмежений пул високоякісних позичальників і більш агресивні стратегії банків у державній власності, поступово чинять тиск на маржу і в довгостроковій перспективі, ймовірно, поставить під питання стійкість багатьох кредитних організацій невеликого і середнього розміру.

Баланси казахстанських і українських банків як і раніше були обтяжені високим рівнем проблемних активів у 1 півріччі 2011 р, у той час як результати сектора продовжують мати невеликі негативні значення, у міру того як деякі кредитні організації продовжують створювати резерви. Fitch очікує, що банки на цих ринках будуть більш активно вирішувати ситуацію з проблемними кредитами в найближчі 18 місяців, і уповільнення приросту проблемних кредитів має справити позитивний вплив з 2-го півріччя 2011 р. У той же час розчищення балансів, швидше за все, ще буде далеким від завершення до кінця 2012 р, що відображає ступінь проблем та правові обмеження.

У той час як прогноз за банківськими секторами більшості країн СНД є стабільним, прогноз по білоруським банкам – негативний. На думку Fitch, якість активів і капіталізація у білоруських банків, ймовірно, погіршаться (можливо різко) в результаті девальвації, очікуваного різкого уповільнення кредитування, зниження економічної активності, високої інфляції і, швидше за все, більш селективної підтримки корпоративного сектора з боку держави. Крім того, в банківській системі країни спостерігається дефіцит валютної ліквідності, і вона у високій мірі залежить від довіри вкладників, тоді як влада мають обмежені можливості по наданню банкам валютних коштів.

За матеріалами prime-tass

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.