Новини світу. 26 липня. Фінансова яма, що відокремлює білих американців від представників расових меншин, досягла рекордних розмірів за всю історію.

Різниця в добробуті між жителями США росте

До такого висновку прийшли фахівці дослідницького центру Pew Research Center.

Інформацію отримали на основі аналізу даних, отриманих в ході соціологічного дослідження Бюро перепису США. Опитування провели ще в 2009 році, однак через великий обсяг інформації його результати стали доступні тільки зараз, пише The Wall Street Journal.

Виявилося, що розмір майна білої родини в середньому більше ніж у негритянської в 20 разів. Домогосподарства вихідців з Латинської Америки бідніші, ніж у білих громадян, в 18 разів. Це рекордний розрив, зафіксований за всю історію спостережень, які американський уряд проводить з 1980-х років.

Як відзначають аналітики, білі американці найменше відчули на собі наслідки рецесії та економічної кризи 2005-2009 років. Зокрема, за цей період добробут середньої афроамериканської сім’ї впав на 53%, а латиноамериканської – на дві третини. Водночас білі сім’ї втратили в середньому тільки 16% свого капіталу. На тлі цього розрив у добробуті між білими і “кольоровими” в США за цей період подвоївся.

Під багатством окремо взятої родини аналітики Pew Research Center розуміли наявність у сім’ї нерухомості, машин, банківських рахунків та інших індикаторів життя у відносному достатку. У грошовому вираженні рядова чорна сім’я у 2009 році мала статки в 5677 доларів, іспаномовна – 6325 доларів, тоді як біла в рази більшим – 113 149 доларів.

За даними перепису населення, проведеного в 2010 році, в США проживає 50 мільйонів вихідців з Латинської Америки (16% від загального населення). Чисельність тих, хто зараховує себе до негритянського населення, становить 42 мільйони (14%). Латиноамериканці поряд з азіатами стали найбільш швидко зростаючою діаспорою в Америці з 43%-им приростом за десятиліття. У той же час біле населення – поки що домінуюча расова група США – приросла по чисельності всього на 1%.

За матеріалами Lenta.ru, Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.