Огляд преси. 8 липня. “Тбілісі стало сучасним. Біля під’їзної дороги, що веде від аеропорту, виблискує вогнями нова будівля Міністерства внутрішніх справ: футуристична споруда, що складається з хвилястих ліній і похилих площин, повністю виконана зі скла і яскраво освітлюється протягом всієї ночі”, – пише Berliner Zeitung.

Тбілісі-міст
Тбілісі: міст Кура

Уяву вражають і новобудови в історичному Старому місті. Гігантський 150-метровий міст зі скла і сталі через Мктварі (він же Кура) є, за словами президента Михайла Саакашвілі, “Мостом світу”, який уособлює собою “шлях Грузії в світле майбутнє”, передає слова грузинського президента видання.

За словами архітектора Нестан Татаршвілі, до приходу до влади Саакашвілі виступав проти безоглядного зведення нових будівель, але два роки тому для будівництва президентського палацу в Тбілісі були стерті з лиця землі цілі вулиці. “Президент Грузії оголосив себе головним архітектором Тбілісі. Такі речі нічим добрим не закінчуються”, – застерігає Татаршвілі.

Палац Саакашвілі, виконаний в стилі неокласицизму, своїми помпезними колонами, трикутним фронтоном і яйцеподібним куполом з блакитного дзеркального скла нагадує зменшену копію берлінського Рейхстагу. Про те, скільки коштувало будівництво палацу, грузинські ЗМІ можуть тільки гадати. За різними даними, воно обійшлося в суму від 40 до 100 млн ларі (від 17 до 41 млн євро), повідомляє автор статті.

Критики звинувачують уряд у тому, що він витрачає невиправдано багато грошей на престижні проекти. Але таким чином уряд хоче залучити в країну іноземних інвесторів. “Перший успіх прийшов на початку березня, коли був підписаний контракт з американським будівельним магнатом Дональдом Трампом на зведення двох хмарочосів класу “люкс”, одного в Тбілісі, іншого в Батумі, передає Berliner Zeitung.

Іспанський архітектор Альберто Домінго Кабо вже побудував в Батумі нову семикілометрову пішохідну набережну. На черзі зведення незліченних торгових центрів і офісних будівель в портовому Батумі, які мають перетворити місто в туристичну та ділову Мекку.

“Але в цих розрахунках відсутня одна найважливіша складова: політична і суспільна стабільність. Більшість грузинських пенсіонерів живе у злиднях, за неофіційними даними безробіття перевищує 50%, а ціни на продукти харчування ростуть”, – підсумовує газета.

Джерело Berliner Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.