Новини економіки. 6 липня. У липні-серпні ціна палива може знизитися на 5-10 копійок.

бензин, АЗС, заправка
Бензин може подешевшати

Учора Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект про продовження дії знижених акцизів на бензин (на 50 євро/т і дизпаливо 30 євро/т) до 31 грудня 2011 року

Як роз’яснила автор законопроекту нардеп Ірина Горіна (ПР), документ дозволить не допустити подорожчання нафтопродуктів, тому що з 1 серпня акцизи повинні вирости на зазначені 30-50 євро, це автоматично додає у ціні літра пального 30-50 коп.

Але цілком можливо, що законопроект депутати таки не розглянуть, оскільки поки що не існує єдиної думки , що важливіше: дорогий бензин або наповнення бюджету (акцизи прямо йдуть в казну, яка недоотримає близько 2 млрд грн. – Авт.). Нагадаємо, у квітні, коли різко почала дорожчати нафта (і нафтопродукти), Рада для стабілізації цін на паливо знизила до 31 липня акцизи, передбачені в Податковому кодексі, на 30-50 євро т, зокрема для А-95 – з 182 до 132 євро/т.

Президент асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів Україна» Леонід Косянчук заявив, що якщо акцизи збільшаться, то треба з серпня чекати адекватного (на 30-50 коп/л) росту ціни палива. Експерти вважають інакше. «Зараз сприятливий період для збільшення акцизу, так як ціни на нафту знизилися, а маржа трейдерів повернулася на нормативний рівень (близько 10%, або 0,9-1,1 грн/л – Авт.).

Якщо зростання і відбудеться, то не більше ніж на 10-15 коп/л», – говорить директор консалтингової групи «А-95 » Сергій Куюн. За розрахунками незалежного експерта нафторинку Валентина Землянського, якщо вартість нафти буде йти вниз, подорожчання бензину зовсім чекати не варто: «Нинішня маржа дозволяє трейдерам мати прибуток і після збільшення акцизу, тому в липні-серпні варто чекати повільного (на 5-10 коп./л) зниження цін».

Джерело Сегодня

Скандал від NewsMarket: Валерій Меладзе напав на журналістку, яка фотографувала його з солісткою ВІА Гри

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.