Новини світу. 23 липня. Азербайджанський уряд має намір забезпечити місцевих журналістів безкоштовними квартирами в Баку. Зводити “журналістський” будинок почнуть найближчим часом.

Журналістам роздаватимуть квартири в Баку

Критики, зокрема, захисники прав людини, припускають, що таким чином уряд хоче посилити державний контроль над медіа.

На їхню думку, це сприятиме тиску на свободу преси і створить гірші умови для журналістів в сенсі критики влади.

Водночас, уряд стверджує, що такі кроки спрямовані на те, аби забезпечити соціальний захист тим, хто потребує такої допомоги.

На думку речника президента Алі Насанова, журналісти можуть писати про все що завгодно.

В інтерв’ю азербайджанській інформагенції “Тренд” пан Насанов закликав журналістів ставитися патріотично до своєї держави.

За його словами, “кожен журналіст є носієм національних і духовних цінностей, а також захисником державних інтересів”.

Саміра Ахмедбейлі, керівник Інституту проти війни і на захист миру, вважає, що заклики до журналістів бути патріотами – це метод впливу на медіа для того, аби забезпечити підтримку уряду. Зокрема, на тлі “драконівських”, як вона каже, законів про боротьбу з наклепництвом.

“Як патріотам нам пропонують писати лише про позитивні моменти нашого життя і не писати критичних статей. Ось чому журналістів, які пишуть правду, заарештовують. Уряд думає, що коли журналіст пише про проблеми, то він не любить свою країну, і має обов’язково бути шпигуном на користь Вірменії“, – каже пані Ахметбейлі.

Азербайджан розпочав війну з Вірменією у 1988 році через суперечку довкола Нагірного Карабаху. Рішення про припинення вогню було ухвалене у 1994 році. Але конфлікт не припиняється і досі є джерелом напруженості.

Азербайджанський уряд стурбований також діяльністю опозиції всередині країни.

Раніше цього року опозиція хотіла зорганізувати протести проти президента Ільхама Алієва, чия родина править країною майже два десятиліття.

Однак демонстрації придушили ще до того, як вони розпочалися – організаторів протестів арештували ще перед виходом з дому.

Ідея роздавати журналістам квартири виглядає більш безневинною. Однак, в умовах, коли держава виділяє мільйони доларів на проурядові медіа, вона може виявитися однаково дієвою для того, аби втримати владу.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.