Новини світу. 30 липня. Авіація НАТО розбомбила в лівійській столиці три наземних телевізійних супутникових передавача, щоб перешкодити силам Муамара Каддафі вести “терористичне мовлення”.

НАТО розбомбило телебачення в Тріполі

“Наше втручання було необхідним, оскільки телебачення використовувалося як невід’ємний елемент режиму (Каддафі), призначеного для постійного утиски і загроз цивільному населенню, а також для організації нападів на нього”, – зазначив представник НАТО полковник Ролан Лавуа.

Незважаючи на заяву НАТО про бомбардування телевізійних вузлів, державний лівійський канал продовжував працювати.

В середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною вже 40 років. Вони переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями.

СБ ООН 17 березня ввів зону вільну від польотів над Лівією. Для забезпечення бесполітної зони, ембарго на поставки зброї і захисту цивільного населення, коаліція західних країн 19 березня розпочала в Лівії військову операцію, керівництво якої через кілька днів повністю перейшло до НАТО. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжила операцію на 90 днів – до кінця вересня.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.