Новини світу. 27 липня. Особистість Гейра Ліппестада, адвоката Андерса Берінга Брейвіка, на даний момент викликає найбільший інтерес журналістів. Світові видання розмірковують про можливі козирі захисту.

Гейр Ліппестад: "Єдиний козирь Брейвіка - неосудність"

Британська the Daily Telegraph пише, що за півтори години до теракту в Осло Андерс Брейвік розіслав маніфест зі своїми тезами більш ніж тисячі адресатів, чверть з яких є громадянами Великобританії. Терорист назвав його “своїм подарунком світу”. В даний момент слідство займається перевіркою всіх одержувачів цих листів.

На думку Independent, 47-річний Гейр Ліппестад взяв на себе непосильну ношу. Як можна захистити такого, як Брейвік? На це питання він відповів: “Я зрозумів, що якщо скажу “ні” йому, то скажу “ні” демократії в принципі”.

Адвокат Брейвіка Гейр Ліппестад розповів репортерові газети Independent, що він довго вагався, як погодитися вести цю справу.

“Право на захист у суді – один з основних принципів демократії”, – пояснив він своє рішення.

До речі, раніше юрист виступав захисником не менш сумнівних особистостей.

The Guardian відзначає, що Гейр Ліппестад зізнався в тому, що вважає свого підзахисного неосудним і, якщо той відмовиться від судової експертизи, юрист відмовиться захищати його. Адвокат розуміє, що для захисту Андерса Брейвіка неосудність обвинуваченого – єдиний козир.

Джерело Вести. ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.