Новини світу. 12 липня. Іспанські хірурги провели першу в світі операцію з пересадки обох ніг.

хірурги, лікарі
Іспанські хірурги провели унікальну операцію

Унікальна операція пройшл в клініці La Fe у Валенсії (східне узбережжя Іспанії), і тривала 15 годин. Команда лікарів під керівництвом відомого пластичного хірурга Педро Кабадоса прооперувала молодого чоловіка, якому після ДТП довелося ампутувати обидві ноги вище коліна.

Для пацієнта ця операція, яка раніше ніколи не проводилася, є єдиним шансом знову почати ходити, оскільки при такій “високій” ампутації він не може користуватися протезами.

Саме успіхи в протезуванні є причиною того, що досі лікарі не проводили операцій з пересадки ніг. Більшість людей, які з тієї чи іншої причини залишилися без ніг нижче коліна, можуть знову почати ходити завдяки протезам, які постійно удосконалюються.

За словами директора Національної організації трансплантології (ONT), яка в травні 2010 року дала “зелене світло” унікальній операції, це хірургічне втручання не набагато складніше від операцій, які раніше проводилися  з трансплантації рук.

Кабадос і його команда успішно завершили операцію, однак говорити про успішний результат для пацієнта ще рано. Його очікує тривалий відновлювальний період – від декількох місяців до, можливо, декількох років. Саме стільки часу має зайняти відновлення іннервації в пересаджених пацієнтові ногах. Також поки незрозуміло, як скоро м’язи ніг чоловіка достатньо зміцніють, щоб витримувати вагу його тіла.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.