Новини світу. 11 липня. Президент Росії Дмитро Медведєв призначив днем ​​загальноросійської жалоби за загиблими під час катастрофи теплохода “Булгарія” вівторок, 12 липня.

Судно "Булгарія" ходило без дозволу

“Завтра – день національної жалоби”, – сказав Медведєв на нараді в “Горках” з главою МНС Росії.

“Всі пошукові заходи мають бути доведені до кінця, незважаючи на те, що надії знайти живих практично немає. Що стосується долі судна, я з вами з ранку обговорював, я вважаю за правильне прийняти рішення про підйом теплохода, щоб з’ясувати всі обставини його аварії”, – сказав Медведєв.

Глава МНС Росії Сергій Шойгу при цьому повідомив, що, за останніми даними, на затонулому теплоході “Булгарія” всього знаходилися 208 людей. Раніше МНС повідомляло, що число пасажирів, за різними даними, становить 196 або 199 осіб.

Водночас за словами представника Приволзької транспортної  прокуратури, туристичний круїз по Волзі, під час якого потонув теплохід “Булгарія”, здійснювався незаконно: у перевізника не було ліцензії на перевезення пасажирів.

“Були допущені серйозні порушення при експлуатації даного плавзасобу. Кількість пасажирів було перевищено фактично на 50 осіб. Судно вийшло у свій останній рейс з непрацюючим лівим двигуном. Старший помічник капітана це підтвердив. Було перекачано паливо на правий борт, і крен судна складав близько чотирьох градусів.
Також на правому борту знаходилася технічна вода, була порушена центровка”, – додав представник прокуратури.

Крім того, раніше повідомлялося, що аварійні виходи на судні були заварені.

Востаннє в Росії загальнонаціональний траур оголошувався більше року тому, коли в квітні 2010 року під Смоленськом розбився ТУ-154 з польською делегацією на чолі з президентом країни Лехом Качинським.

Після теракту в аеропорту Домодєдово влада оголосила жалобу в Москві і Московській області.

У грудні 2009 року був оголошений загальнонаціональний траур після пожежі в пермському ресторані “Хромая лошадь”, в якому загинули більше 150 осіб.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.