Новини здоров’я. 15 червня. Вчені довели, що звичайні продукти, можуть допомогти в боротьбі із серцево-судинними захворюваннями і діабетом.

житній хліб
житній хліб

Вчені з Університету Східної Фінляндії знайшли продукти, поєднання яких може запобігти розвитку діабету 2 типу та серцево-судинних недуг.

Це житній хліб, жирна риба і лісові ягоди (наприклад, чорниця).

Як пояснив агентству співробітник університету Марія Ланкін:

«Такий раціон буквально наповнений супер-продуктами. Протягом 8-12 тижнів ми проводили експеримент на групі добровольців, схильних до підвищеного ризику розвитку діабету і серцево-судинних захворювань. При цьому учасникам дослідження пропонувалося дотримуватися двох різних дієт. Одна з них була «скандинавська» з житнім хлібом, а друга – з білим хлібом».

У підсумку добровольці, які споживали білий хліб, мали збільшення концентрації ліпідів у крові. А ось у людей, що сиділи на «скандинавській дієті», концентрація ліпідів була нижчою, і зменшився метаболізм глюкози та інсуліну. Звідси – зниження ризику діабету.

З цього учені зробили висновок: цільнозерновий житній хліб, багатий харчовими волокнами, можна використовувати для оптимізації ваги, адже ці самі волокна регулюють відчуття насичення і стимулюють метаболічні процеси в організмі.

Джерело Лайф ньюз

Найважливіше від Newsmarket: Владі вже не терпиться почати продаж українських земель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.