Новини економіки. 18 червня. У січні 2011 року Кабінет міністрів вніс до парламенту законопроект № 7562 «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду». У перехідних положеннях закону йдеться про внесення змін до 17 законів і про передачу Кабміну виняткового права самостійно регулювати суму виплат з бюджету на соціальні пільги населенню країни.

гроші
Пільги матимуть певна частина українців

У 2009 році Центр громадської експертизи з аналітичного дослідження нарахував 30 законів, які лише формують і регулюють державну політику в соціальній сфері. При цьому різні пільги, виплати та компенсації громадянам передбачено у 58 законах і в більш ніж 120 підзаконних нормативно-правових актах.

За останніми даними Міністерства праці та соціальної політики, всі ці численні документи обслуговують інтереси 13 мільйонів пільговиків, які складають 27% населення країни. А це 87 різних статусів і категорій пільговиків.

Наприклад, на сьогодні пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користуються 6,8 мільйонів громадян: 69 категорій пільговиків мають право на цей бонус. Майже п’ять мільйонів українців користуються правом пільгового проїзду в міжміському транспорті, а 24 мільйони громадян безкоштовно їздять у міському та приміському транспорті.

При цьому важливо, що більше половини наших співгромадян мають право на пільги за професійною ознакою, а не за соціальними показниками, як прийнято в цивілізованих країнах. У цьому — одна з ключових особливостей нашої системи соціального захисту.

За оцінками різних експертів, загальна вартість задекларованих у державних документах пільг становить від 3,8 до 5,8 млрд дол. Досить показово в цьому контексті виглядають статистичні дані Мінпраці: у 2011 році на різні соціальні пільги та виплати Кабмін заклав до бюджету трохи більше 9 млрд грн (1,3 млрд дол). При цьому на сьогодні виділено 1,5 млрд грн.

Про серйозність намірів влади найближчим часом реалізувати прихований план глобальної економії бюджетних коштів говорить не лише відмова спікера парламенту Володимира Литвина публічно пояснити ZN.UA , чи має намір він, задовольняючи вимоги президента, вносити законопроект до порядку сесії і чи не порушить він при цьому конституційні права громадян України (а вони у випадку прийняття документа втратять можливість планувати свій і без того мізерний бюджет).

Ці наміри підтверджують і проголосовані цього тижня зміни до бюджету країни за скороченою процедурою. Де так само — в перехідні положення (п. 4) – зашито норми про те, що пенсійне забезпечення дітей війни, чорнобильців та військовослужбовців реалізовуватимуть відповідно до наявності коштів у Пенсійному фонді і регулюватиме Кабмін. Що абсолютно кореспондується з законопроектом № 7562, а також з рішенням «народної» партії Литвина, що проголосувала у складі 250 депутатів.

Неймовірне від NewsMarket: військові помилково обстріляли пасажирський літак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.