Новини політики. 13 червня. Секретаріат президента в 2005 році тиснув на МВС з метою пошуку правопорушень у діяльності бізнесмена Ріната Ахметова.

Віктор-Ющенко
Ющенко використав Ахметова як мецината?

Про це заявив екс-заступник глави МВС, нардеп Геннадій Москаль в інтерв’ю журналу “Профіль”.

“З президентського секретаріату надійшла конкретна ввідна: особливу увагу треба приділити Рінату Ахметову – мовляв, це “головний мафіозі”, “бандит”, – розповів Москаль.

“Але у донецьких співробітників нічого конкретного ні на нього, ні на нинішніх депутатів із його оточення – Кия, Чорткова, Заца – не виявилося. Ми почали шукати самостійно”, – згадує він.

Однак, за словами Москаля, в результаті багатьох перевірок нічого проти Ахметова не було знайдено.

“Я повернувся в Київ і відзвітував. У відповідь почув, що ми не вміємо працювати і копати треба глибше. Он, що люди говорять, в Інтернеті скільки статей. Ми зібрали все, що було в Інтернеті – жовте, чорне, надчорне. Почали перевіряти заново, звертали увагу на кожну дрібницю”, – розповів депутат.

За його словами, тоді слідство вийшло на групу Немсадзе.

“Але піймання таких бандитів, як Немсадзе або Міша Косий, не радувала тодішній секретаріат президента. Їх цікавили тільки певні прізвища”, – зазначив Москаль.

Він розповів, що причиною обшуку в офісі однієї з фірм Ахметова, коли опергрупа приїхала на БТР, була інформація, “що нібито Немсадзе ховається в Ахметова“.

Ахметов тоді не дозволив оглянути приміщення, оскільки боявся, що йому підкинуть наркотики, зброю чи вибухівку, розповів екс-заступник глави МВС.

“Взяли дозвіл на обшук в суді, але охорона все одно не пускала, забарикадувалася. Справа пішла на принцип: якщо не пускають, значить щось є. Ось і довелося взяти БТР – проти нього вже не попреш. Нічого тоді не знайшли, а сам Рінат Ахметов виїхав з Донецька“, – говорить депутат.

За його словами, йому тоді доручили скласти довідку, що дійсно нічого не знайшли, кримінального накопичення капіталу немає.

“Тоді я не міг зрозуміти, навіщо це робиться. Чому на нас такий тиск?”, – згадує він.

“А мене питають: “Ти що, не розумієш, навіщо був цей наїзд? Катерині потрібен спонсор на будівництво “лікарні третього тисячоліття”, кошти якої потім розбазарили. Потрібні гроші Віталіні, в її фонди. Хто ж буде спонсорувати?”, – сказав Москаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.