Новини України. 10 червня. Європейський парламент закликає владу України скасувати підписку про невиїзд Юлії Тимошенко. Також європарламентарі засудили дії української влади щодо екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Юлія Тимошенко-Юрій Луценко- суд-в'язниця
У Європарламенті їх захищають

Про це йдеться в резолюції Європарламенту, прийнятій на засіданні в Страсбурзі (Франція). “Поточні розслідування щодо видатних українських політичних лідерів не повинні перешкоджати їхній активній участі в політичному житті країни, зустрічей з виборцями та поїздок на міжнародні зустрічі.

Отже, Європарламент закликає українську владу зняти заборону на поїздки, як внутрішні, так і міжнародні, для Юлії Тимошенко та інших ключових політичних діячів “, – сказано в документі. Крім того, євродепутати висловлюють стурбованість з приводу збільшення вибіркового, на їхню думку, переслідування представників політичної опозиції в Україні.

Вони також підтримують уповноважену Верховної ради з прав людини Ніну Карпачову, яка звернулася до Генеральної прокуратури з проханням змінити запобіжний захід для колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на не пов’язану з триманням під вартою.

Цим документом Європарламент також застерігає українську владу від застосування кримінального права як інструмента для досягнення своїх політичних цілей.

Як відомо, в Європейському парламенті був створений спільний проект резолюції з українського питання, в якій основні положення залишилися незмінними: не застосовувати кримінальне право для переслідування опозиції, не обмежувати свободу пересування політичним лідерам.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.