Новини політики. 15 червня. У Європейській комісії очікують, що українська влада буде вирішувати питання, порушені у резолюції Європарламенту.

Україна- Рада Європи
В Європі хочуть, щоб Україна зупинила переслідування Тимошенко

Так у комісії прокоментували резолюцію Європарламенту стосовно справи екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

“Ми, звичайно, ретельно розглянемо резолюцію Європарламенту і чекаємо обговорення з українською владою того, як вони вирішать проблеми і моменти, порушені в резолюції”, – зазначив представник комісії.

Відповідаючи на питання, як резолюція зможе вплинути на переговори щодо Угоди про асоціацію між Києвом і Брюсселем, зокрема, і на двосторонні відносини Україна-ЄС у цілому, в ЄК підкреслили, що Брюссель “зберігає намір завершити переговори протягом цього року”.

“Угода встановить етап у відносинах ЄС і України, надаючи важливі механізми для активізації взаємодії з найважливіших політичних і економічних реформ”, – уточнили в Єврокомісії.

При цьому у Брюсселі нагадали, що свого часу високий представник ЄС з закордонних справ Кетрін Ештон критично висловилася стосовно справи Тимошенко.

“Ми зробили кроки, аби гарантувати, що повага прав людини та основних свобод є найважливішими елементами угоди і, отже, по цих цінностях не буде ніяких компромісів”, – наполягають в комісії.

Крім того, в Єврокомісії зазначили, що продовжать “виражати стурбованість і підкреслювати українській владі необхідність поважати права людини та верховенства права, включаючи справедливі, неупереджені та незалежні юридичні процеси, які є умовою досягнення політичної асоціації”.

“Ми також будемо зміцнювати нашу довгострокову прихильність справі підтримки реформ в Україні, в тому числі в галузі верховенства права і зміцнення судової системи”, – уточнили в комісії.

“Крім того, ми хотіли б наголосити на необхідності для України проведення всеосяжного і прозорого процесу виборів і конституційної реформи”, – вважають в Єврокомісії.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.