Новини світу. 22 червня. Головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко підтвердив, що Росія і ЄС узгодили особливий режим допуску європейських овочів на російський ринок.

овочі
Росія і ЄС домовилися про експорт овочів, але ембарго не відмінили

За його словами, ембарго на поставки овочів з Євросоюзу поки продовжує діяти.

“Вводиться особливий режим, ніяке ембарго поки не скасовано”, – сказав Онищенко.

Він зазначив, що Росія чекає від Євросоюзу список лабораторій, які перевірятимуть продукцію на безпеку перед її відправкою до Росії.

За словами глави Росспоживнагляду, Єврокомісія повністю прийняла умови, які були озвучені на саміті Росія-ЄС на початку червня.

Онищенко підкреслив, що буде діяти особливий порядок допуску овочів з країн Євросоюзу до Росії. Зокрема, європейські лабораторії повинні будуть перевіряти продукцію на наявність небезпечної кишкової бактерії.

Єврокомісія повідомила, що представники РФ та Євросоюзу підписали в середу в Москві угоду, яка “дозволяє негайно відновити” ввезення європейських овочів на територію РФ.

Кожна країна ЄС, яка поставляє свіжі овочі до Росії, повинна буде сертифікувати походження продукту і відсутність бактерії E. Coli 104, яка викликала епідемію в Європі. Ця система сертифікації буде скасована, якщо протягом 10 днів не з’являться нові випадки захворювання людей в Євросоюзі через кишкову бактерії.

Росія ввела 2 червня ембарго на імпорт всіх овочів з ЄС через поширення в Європі кишкової інфекції, жертвами якої вже стали близько 40 осіб.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.