Новини політики. 18 червня. Опозиція має об’єднати зусилля на виборах-2012 для протистояння фальсифікаціям і формування в новому парламенті демократичної більшості, заявив Арсеній Яценюк.

Яценюк готовий до переговорів

Опозиційні політичні сили мають домовитися про координацію дій під час парламентської кампанії 2012 року для проведення чесних і прозорих виборів, недопущення фальсифікації провладною партією результатів волевиявлення та формування у новій Верховній Раді демократичної більшості. Про це заявив лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк на прес-конференції у Львові, повідомляє прес-служба партії.

«Партія «Фронт Змін» готова провести консультації з іншими політичними силами, готова допомагати партіям демократичного табору захистити результат на виборах для того, щоб у стінах українського парламенту після виборів 2012 року з’явилась демократична більшість», – зазначив він.

«Ми готові до проведення широкомасштабних консультацій з різними потужними опозиційними силами на предмет того, яким чином демократичні партії будуть іти на вибори. Об’єднання в одну партію всіх опозиційних сил не є реальним і, найважливіше, не є доцільним – вони мають різну історію, сповідують різні ідеологічні цінності й, звичайно, матимуть різне майбутнє.

Але всі, хто проти чинної влади, її курсу і провладної Партії регіонів, здатні об’єднати свої зусилля на парламентській кампанії 2012 року. Важливо, щоб ми не спалили мости перед цією кампанією, тому що у новому парламенті у нас можуть бути серйозні альянси між демократичними силами», – додав він.

Сьогодні, підкреслив Арсеній Яценюк, жодна з опозиційних політичних сил не зможе отримати більшість у парламенті. «Якщо опозиція не зможе об’єднати дії перед виборами, у наступній Верховній Раді вона буде обмежена максимум ста депутатами. Це буде резервація опозиції, така, знаєте, дозволена форма опозиційної діяльності», – зазначив лідер «Фронту Змін».

За його словами, якщо не буде координації дій опозиції на парламентських виборах, то, наприклад, на мажоритарних округах виграватиме ставленик влади: «Висунемо ми свого кандидата на мажоритарному окрузі, висуне ще одна опозиційна політична сила, і виграє третій кандидат. Нібито незалежний, а насправді – від Партії регіонів».

«Я готовий сісти за стіл переговорів. Ми маємо прописати правила і умови для координації дій тих опозиційних партій, які мають актив, підтримку людей, мажоритарних кандидатів, ідею та ідеологію і можливість перемогти. Ми готові поступитися чимось, ми готові до компромісу для того, щоб у Верховній Раді була сформована демократична, а не пропрезидентська більшість», – підсумував він.

NewsMarket

Цікавинка від NewsMarket: погляньте, як виглядає найбільший у світі смарагд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.