Новини Економіки. 22 червня. Якщо до середини липня Україна не виконає умови МВФ, то програма співпраці буде фактично припинена.

МВФ
МВФ стоїть на своєму

Візит міністра фінансів Федора Ярошенка у вашингтонську штаб-квартиру МВФ, судячи з усього, закінчився нічим.

За даними джерел, близьких до ходу переговорів, у фонді від української делегації зажадали обґрунтувати потребу внесення змін до бюджету, а також викласти свої аргументи проти підвищення ціни на газ і тепло для населення, повідомляють “Экономические известия“.

Після надання цих розрахунків, а також за фактом прийняття пенсійної реформи МВФ може відновити кредитування України. Проте для отримання чергового траншу уряд має виконати умови фонду до середини липня цього року, щоб заявку на надання фінансування встигла розглянути рада директорів МВФ.

Ярошенко відправився у Вашингтон “консультуватися” відразу ж після ухвалення в першому читанні закону про пенсійну реформу.

“Мабуть, в уряді сподівалися, що такого кроку буде цілком достатньо, щоб добитися приїзду в Україну технічної місії МВФ і початку роботи над підготовкою наступного траншу кредиту”, – говорить близький до київського офісу МВФ експерт.

Нагадаємо, прийняття законодавства, необхідного для проведення пенсійної реформи, – лише одна з трьох умов, виставлених МВФ українському уряду у межах програми співпраці. Друга умова – корекція тарифів на газ і опалювання. Третя вимога також опосередковано залежить від тарифів на газ – дефіцит бюджету “Нафтогазу” не повинен перевищити 3,5% ВВП.

Ослабила позицію України в переговорах з МВФ і недавня реляція прем’єр-міністра Миколи Азарова про перегляд бюджету – з його подання Верховна Рада підвищила доход бюджету на 14 млрд грн і одночасно збільшила його витрати на 10 млрд. Що по суті маніпулятивний крок, оскільки МВФ розраховував лише на збільшення прибуткової частини на 4 млрд грн.

Формальна заява в.о. директора-розпорядника фонду Джона Ліпскі про продовження програми співпраці з Україною дійсна тільки до середини липня – періоду, на який заплановано чергове засідання ради директорів МВФ.

Якщо на той час Україна не зможе виконати вимоги фонду, а технічна місія не подасть на розгляд директорату заявку на виділення чергового кредитного траншу програма співпраці з МВФ буде формально припинена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.