Новини політики. 9 червня. Групи Європарламенту погодила проект резолюції, який містить жорстку критику і звинувачення на адресу Києва.

Віктор Янукович
Януоквича розкритикували в Європі

Як пише Коммерсантъ-Украина в статті “Рівняння на право”, документ схвалила і група соціал-демократів, яка до цих пір виконувала роль адвоката Партії регіонів.

За підсумками міжфракційних переговорів був узгоджений компромісний документ. Його підписали фракції, контролюючі 80% голосів у Європарламенті, в тому числі ЄНП і СД. За основу прийнято проект, написаний прихильниками Юлії Тимошенко, при цьому група СД відмовилася від більшості своїх пропозицій.

У проекті резолюції констатується, що в Україні “не втілені в життя принципи верховенства закону при розслідуванні кримінальних справ, в тому числі принцип чесного, неупередженого і незалежного судового процесу”.

Газета відзначає, що до цих пір група СД була лобістом позиції Партії регіонів при розгляді питань, що стосуються України. Зокрема, за її сприяння було пом’якшено більшість претензій в резолюції з Україною в листопаді минулого року. Експерти вважають, що соціал-демократи були змушені підтримати критику Києва, побоюючись іміджевих втрат у Європі.

“Це дуже поганий сигнал для Партії регіонів. Ситуація в країні погіршилася настільки, що партнери ПР не вважають можливим активно підтримувати її на європейській арені.”, – Зазначає голова громадської експертної ради при українській частині комітету зі співробітництва Україна та ЄС Олег Рибачук.

На його думку, переломний момент у ставленні європейців до Києва настав після Нового року і був пов’язаний з активізацією розслідування справ Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.

“Але влада ще може повернути колишню підтримку європейців, якщо перегляне ставлення до опозиції”, – додав експерт.

Джерело Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.