Новини України. 18 червня. Прийнятий 16 червня закон «Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі» грубо порушує Конституцію України, наділяючи президента повноваженнями щодо формування наглядової ради «Укроборонпрому».

Янукович отримав можливість розпоряджатися оборонними підприємствами

Про це повідомляє голова парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони, колишній міністр оборони Анатолій Гриценко. При цьому, зазначає А. Гриценко, тим же законом «Укроборонпром» надано право безконтрольно розпоряджатися мільярдним майном.

Депутат також підкреслює, що «закон позбавляє Кабмін важелів контролю за оборонно-промисловим комплексом. Це неприпустимо, адже йдеться про національну безпеку країни, не більше, не менше».

«Судячи з того, як, порушуючи Конституцію й закони України буквально проломили цей закон через Раду (без заслуховування думки комітету, не давши можливості нікому виступити ні «за», ні «проти»), проситься висновок: розробників з «Укроборонпрому» і їхніх покровителів цікавить саме майно оборонних підприємств», — резюмує А. Гриценко.

У цьому його підтримують й інші експерти. Так, експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак в своїй статті для «Дзеркала тижня. Украіна” пише, що “не кожне оборонне підприємство, що потрапило під «Укроборонпром», цікавить як виробник оборонної продукції.

Закон, зокрема, передбачає наділення «Укроборонпрому» правом визначати умови реструктуризації, санації підприємств. Якщо взяти до уваги той факт, що президент України отримав законодавче право призначати трьох членів наглядової ради держконцерну, то при розмито прописаних майнових положеннях закону керівництво «Укроборонпрому» стає його одноосібним розпорядником».

Джерело ДТ

Важливе від NewsMarket: дізнайтесь, яку думку склали західні журналісти про Львів і про підготовку до Євро-2012

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.