Новини України. 16 червня. Віктор Янукович заявляє, що проект нової редакції Кримінально-процесуального кодексу передбачає право обвинуваченого скористатися судом присяжних.

суд присяжних
Судом присяжних можна скористатися в особливо тяжких злочинах

“Кодексом передбачено, що людина, яка звинувачується в скоєнні особливо тяжкого злочину, має право на розгляд його справи судом присяжних”, – сказав президент під час засідання робочої групи з питань реформування кримінального судочинства.

Він також повідомив, що в поточному році частка виправдувальних вироків складає 0,2%, проте в європейських країнах цей показник значно вищий. Крім того, за словами Януковича, проект кодексу передбачає заборону надавати суду докази, здобуті незаконним способом, зокрема, із застосуванням насильства. Президент також підкреслив, що кодекс забезпечує змагальність сторін обвинувачення і захисту в судах.

Як повідомлялося, Янукович сподівається на те, що Верховна Рада прийме новий Кримінально-процесуальний кодекс в 2011 році. Україна має намір передати на оцінку Європейській комісії “За демократію через право» («Венеціанській комісії»), проект Кримінально-процесуального кодексу.

Нагадаємо, 1 червня Рада відмовилася ввести суд присяжних. Міністр юстиції Олександр Лавринович назвав передчасним можливе введення в Україні інституту суду присяжних.

Джерело Подробности

Важливе від NewsMarket: ДАІ пропонує спростити процедуру обміну водійських посвідчень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.