Новини України. 29 червня. Полтава. Як і в дев’яностих людям продовжують заборговувати зарплати, кому за місяць, кому за півроку.

гроші
Люди чекають зарплату по кілька місяців

“Працюю вже рік на заводі ГРЛ у цокольному цеху. За три місяці мені заборгували 7 тисяч гривень. Ходити до керівництва сенсу немає, бо нічого не обіцяють. Наші люди ходили, однак більшість так нічого не добилися. Написали заяви на звільнення й зараз стоять на біржі. Аби відсудити свої гроші, треба взяти довідку про заборгованість. Проте її також не хочуть видавати. Не знаємо, як правильно в такій ситуації чинити.

Працівник заводу ГРЛ Віктор, 33 роки”.

“По заводу ГРЛ справді є заборгованість, – коментує перший заступник начальника інспекції праці Ніна Черняк. – Працівники, яким підприємство заборгувало, можуть звернутися до Територіальної державної інспекції праці в Полтавській області, яка контролює дотримання законодавства про працю. За заявою державний інспектор здійснить перевірку підприємства. За її результатами керівника-порушника можуть притягти до адміністративної відповідальності.

Також інспекція має важелі впливу на керівництво, аби те видало працівникові довідку про заборгованість. Із цим документом людина має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмежень будь-яким строком. Подібним чином слід діяти працівникам інших підприємств, де є проблеми із виплатою зарплатні.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.