Новини України. 22 червня. У результаті проведених вчора переговорів делегацій НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» про ціну на російський газ Москва вкотре запропонувала Києву знизити ціну в обмін на злиття «Нафтогазу» і «Газпрому» або на створення двостороннього СП на базі української газотранспортної системи (ГТС).

газ
Москва пропонує Києву нові умови на газ

Російська сторона заявила, що за умови створення СП ціна на газ буде розраховуватися за формулою: експортна вартість мінус вартість транзиту і експортне мито. «Це означає, що ціни для українських підприємств будуть на 40% нижчими, ніж для європейських», — пояснило Коммерсантъ джерело у Міненерго.

Співрозмовник підкреслив, що постачання російського газу за низькими цінами для українських споживачів не суперечить вимогам МВФ і ЄС про відмову від субсидування цін на газ для споживачів. «У цьому випадку йтиметься про постачання газу з іншої країни», — пояснив він.

За даними Міненерго, представники «Газпрому» заявили українській стороні, що вже до кінця року ціни на газ зростуть до 400 дол за тисячу кубометрів. «Нам пояснили, що це пов’язано з рекордними показниками споживання у країнах ЄС, ринок газу якого зараз на піку», — заявило джерело.

Раніше повідомлялося, що ціна російського газу для України у третьому кварталі 2011 року прогнозується на рівні 350 дол за тисячу кубометрів, а в четвертому кварталі вона може перевищити 400 дол за тисячу кубометрів.

На початку червня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що російська сторона не має наміру переглядати умови газових контрактів, на чому неодноразово наполягав Київ. Він також зазначив, що ціна на газ за довгостроковими європейськими контрактами у IV кварталі 2011 року складе 500 дол за тисячу кубометрів.

Актуальне від NewsMarket: в Україні будуть платні дороги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.