Новини світу. 2 червня. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що штам бактерії Escherichia coli (E. coli), яка є збудником смертельно небезпечної кишкової інфекції в Європі, є принципово новим мікроорганізмом, з яким медицина раніше не стикалася.

овочі
ВООЗ дізналася, чому овочі вбивали людей

Згідно з попередніми результатами генетичних досліджень цього штаму, він є мутованою формою двох різних бактерій E. coli. Саме цим пояснюється таке стрімке поширення інфекції серед жителів європейських країн, а також її небезпека для життя людини.

Експерт з харчової безпеки ВООЗ Хільде Крусе вважає, що новий штам є “більш заразним” у порівнянні з бактеріями, що породили його. До теперішнього часу жертвами кишкової інфекції в Європі стали вже 17 людей. Ще близько 1,5 тисячі жителів Євросоюзу заражені, причому 470 з низ зіткнулися з рідкісним ускладненням на нирки.

На думку лікарів, захворювання викликає ентерогеморагічна бактерія Escherichia coli, яка часто вражає травний тракт тварин. Хвороба протікає у формі гемолітико-уремічного синдрому, який характеризується геморагічною діареєю, гострою нирковою недостатністю та анемією.

Найчастіше ця інфекція є у країнах, що розвиваються. Більшість випадків хвороби пов’язані з порушенням санітарних норм (погано вимитого посуду), неправильно приготовлених м’яса та іншої їжі, а також з вживанням непастеризованого молока і сирої води.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.