Новини України. 24 червня. Кажуть, що на НПЗ запасів палива – на тиждень, але в Кабміні запевняють: це не так.

АЗС, бензин, заправка
Водії скуповують бензин

Автомобілісти хвилюються: з’явилося повідомлення про те, що запасів бензину на українських нафтопереробних заводах вистачить на три дні. «Треба заправити сьогодні повний бак, а то невідомо, чи буде бензин на вихідних. А якщо й буде, то, напевно, за астрономічними цінами», – поділився своїми побоюваннями водій Євген.

«Запаси на НПЗ дуже низькі, – підтверджує директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. – Ми рухаємося до збиральної кампанії, періоду пікового споживання. Якщо нічого не робити, це може закінчиться реальним дефіцитом палива». Куюн зазначив, що причиною дефіциту стало те, що більша частина запасів НПЗ пішла на експорт у Росію, де вибухнула справжня бензинова криза. «У нас НПЗ заповнює половину ринку, решта наповнюється за рахунок 10 країн Європи», – уточнив Куюн.

«Проблеми з запасом бензину є. Але не потрібно забувати, що такі великі мережі, як WOG, ОККО, Лукойл плюс «Паралель» (мережа вітчизняних АЗС, що працює на Донбасі) не користуються цими запасами, вони завозять своє. Так що скаженого дефіциту на заправках не буде. Ці компанії завезуть 50-60 тисяч тонн бензину і компенсують дефіцит. Навряд чи ця ситуація позначиться на ціні бензину на заправках – ціна для трейдерів сьогодні стоїть хороша», – говорить виконавчий директор Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України Володимир Ємєлін.

А джерело в уряді зазначило, що інформація про дефіцит палива взагалі не відповідає дійсності і спрямована на те, щоб штучно створити паніку. «У нас із запасами бензину все в порядку. Просто комусь вигідно поширювати дезінформацію, щоб посіяти паніку на ринку і спровокувати попит на імпортний бензин», – зазначив співрозмовник.

На столичних заправках вчора вдень спостерігалися невеликі черги. Правда, заправники стверджують, що це нормально, мовляв, місце у них жваве. «Запасів вистачає, ніякого дефіциту немає», – сказав  заправник Андрій, який працює на АЗС ТНК. Його колега на заправці «Лукойл» і зовсім заявив, що всі чутки про зникнення бензину – повна нісенітниця.

Джерело Сегодня

Корисне від NewsMarket: мобільний телефон Philips не потребує зарядки місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.