Новини України. 9 червня. Відео. Незалежні громадські експерти проаналізували перший місяць «відкритості» влади, зазначивши, що, в цілому, Україна виявилася не готовою до впровадження Закону “Про доступ до публічної інформації”.

секретна інформація
Тепер чиновники мають відкрити цей замок

Про це повідомляє прес-служба “Громадської кампанії Новий Громадянин”

Органи державної влади та місцевого самоврядування не можуть у повному обсязі виконувати вимоги Закону “Про доступ до публічної інформації”. Про це у ході круглого столу заявив Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень.

“Причина криється у тому, що Кабінет Міністрів України досі не ухвалив необхідні підзаконні акти, які визначають чітку процедуру роботи з інформаційними запитами, наповнення сайтів інформацією, ведення реєстрів публічної інформації, використання грифу “Для службового користування”, – заявив Лациба.

«Сьогодні лише третина запитів задовольняється місцевою владою, а близько 40% взагалі залишаються без будь-якої відповіді. У більшості випадків місцева влада порушує відведений законом 5-ти денний термін на надання відповіді. Оскільки повноцінне функціонування Закону є суспільним інтересом, то громадянське суспільство не може обмежитися лише моніторингом виконання закону та критикою влади. Очевидно, що робити владу прозорою доведеться нам самим», – переконаний Василь Гацько, голова ВМГО «Демократичний Альянс».

Експерти також зазначили, що громадські організації повинні більше уваги звертати на інформування саме пересічних громадян, адже, на сьогодні, перевагами Закону здебільшого користуються журналісти та громадські активісти. Водночас, серед населення спостерігається певна пасивність,  зумовлена недостатньою поінформованістю.

Також Андрій Куликов сьогодні представив вілеоролик, який демонструє як правильно подавати інформаційний запит.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.