Новини України. 5 червня. Вінниця. 1 червня у Вінниці на 25% зросли ціни на проїзд в міському транспорті та маршрутках. Це перше одночасне зростання цін на комунальному і приватному транспорті.

тролейбуси
У Вінниці люди пересіли на тролейбуси

Близько восьмої ранку у трамваї №5 багато людей.

“Оплачуємо проїзд, – звертається до чоловіка у блакитній сорочці кондуктор. Той дає гривню. жінка просить ще 25 коп”.

“У мене більше нема”, – говорить пасажир.

“То йдіть пішки”, – каже кондукторка.

Пасажир роздратовано копирсається у кишені. Додає гроші:

“Гребуть собі й гребуть. Ше їм мало”, – бідкається чоловік..

Решта платять мовчки. Про подорожчання ніхто не знав. Оголошень не було.

На кожній зупинці водій оголошує, що проїзд коштує 1,25 грн. Серед пасажирів переважно пенсіонери. Вони їздять безкоштовно. У салоні тролейбуса №11 кондуктор Світлана запитує у кожного, чи немає 25 коп.

“Ой, спасибі, – говорить дівчині, яка запропонувала розміняти гривню. – А то з цею мєлочью одне мучєніє. Вчора наміняла 20 гривень по 25 і 50 копійок, за час розійшлися”.

На кінцевій зупинці мікрорайону Вишенька біля маршруток порожньо. Водії оголошують, що проїзд подорожчав до 2,5 грн. Зазвичай відправляються через кожні 2-3 хв. У середу стоять довше. Охочих їхати мало.

“Пустий стою. Я так і на бензин собі не зароблю, – розмовляє по телефону водій маршрутки. – Більше як десяток людей пішли на тролейбус”.

Вінничанин Валерій Паливодюк купує проїзний на трамвай-тролейбус за 130 грн. Раніше завжди їздив маршруткою:

“Проїзний невигідно, але носитися з мєлоччю неудобно. Щоб виїздити весь проїзний, треба 104 рази проїхати. Тобто щодня робити більше трьох поїздок”, – пояснює чоловік.

Проїзний коштує 100 грн на трамвай та 130 — на два види транспорту. Для студентів -50 і 65 грн. Для учнів – 35 та 40 грн. Вони поки що не дорожчатимуть.

“А я сьогодні проїхала в маршрутці за 2 гривні, – каже Ганна – Жодних документів на збільшення проїзду нема, то я вирішила, чого це маю доплачувати. Тихенько передала водієві 2 гривні і поїхала”.

У маршрутках, які курсують з 22.00 до 6.00, вартість проїзду зросла на 1,5 грн — до 3,5 грн.

Андрій Ковальов, голова Вінницької обласної Асоціації перевізників, говорить, що документи для обґрунтування збільшення проїзду у маршрутках почали збирати з початку року:

“Через подорожчання палива і запчастин кожна машина на маршруті працює у збиток. Гривень 50–70 щодня втрачає. Наше обґрунтування дуже довго розглядали у міськвиконкомі. Тепер ми працюватимемо над підвищенням якості перевезень. Маємо дуже багато скарг від пасажирів, що водії говорять по телефону, курять у салоні, неохайні. Звільнятимемо за грубі порушення і введемо форму – сорочку з коротким рукавом і краватку”.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.