Новини України. 22 червня. Великобританія стурбована ситуацією щодо переслідування колишнього керівництва України.

Лі Тернер

Про це посол Великої Британії в Україні Лі Тернер розповів газеті “День”.

“Ми уважно слідкуємо за розвитком кримінальних справ проти колишніх урядовців. Ми не можемо робити жодних попередніх висновків щодо того, як саме завершиться розгляд окремих справ, оскільки за це питання відповідають українські суди. Однак ми стурбовані припущеннями про можливі політичні мотиви цих справ”, – розповів Лі Тернер.

“У той час, коли Україна проводить переговори щодо угоди про асоціацію з ЄС та головує в Комітеті міністрів Ради Європи, ми закликаємо українську владу забезпечити дотримання Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань щодо поваги до принципів верховенства права”, – додав він.

За його словами, це потрібно зробити шляхом забезпечення максимальної прозорості розслідувань і переслідувань та справедливого, незаангажованого й незалежного судового розгляду.

Лі Тернер відзначив, що Британія продовжує спостерігати за подальшим розглядом цих справ у судах.

“А особливо справ, порушених проти лідерів опозиційних політичних сил”, – заявив він.

“У разі погіршення ситуації ми будемо змушені переглянути свою позицію та будемо консультуватися з нашими європейськими й іншими міжнародними партнерами щодо найбільш адекватної відповіді”, – розповів посол газеті.

За його словами, “будь-яке враження про вибірковість і непропорційність застосування правових заходів може значно й надовго зашкодити міжнародній репутації України”.

“Наразі ми не вважаємо адекватним введення санкцій, наприклад, заборону на подорожі”, – відзначив Лі Тернер.

За матеріалами День

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.