Новини здоров’я. 10 червня. Нікотин не тільки викликає у людини залежність, а й подає організму помилкові хімічні сигнали про ситість – “розділивши” ці два ефекти, вчені сподіваються створити нові препарати для боротьби із зайвою вагою.

куріння
Куріння "насичує" людину

Як показує статистика, маса тіла курців в середньому нижча від тих, хто не курить. Крім центрів задоволення, нікотин впливає на ацетилхолінові рецептори в центральній нервовій системі, що регулюють харчову поведінку індивіда.

Група біологів під керівництвом Марини Піччіотто (Marina Picciotto) з медичного коледжу Єля (США) досліджувала дію нікотину на центр ситості мозку миші і виявила, що зниження апетиту у тварини не пов’язане зі звиканням, яке викликає нікотин.

Вчені порівняли вплив на нервову систему нікотину і його аналога цитизину, який не викликає звикання. І той, і інший препарат значно знижували апетит у піддослідних. Якщо тваринам вводили мекаміламін – з’єднання-антагоніст нікотину, який блокує його дію на центральну нервову систему, апетит відновлювався. Вчені відзначають, що інше подібне з’єднання-антагоніст – гексаметоній, не проникає в тканини ЦНС, не відновлював апетит, пригнічений нікотином.

Біологи з’ясували, що нікотин впливає на особливий ділянку нейронів у гіпоталамусі – частині мозку, яка відповідає за базові функції організму, такі як дихання, травлення і робота ендокринної системи. Ця область містить особливі рецептори, керуючі виділенням проопіомеланокортину (ПОМК) – складної сполуки-“напівфабрикату” для ряду гормонів, який бере участь в управлінні апетитом індивіда. Нікотин стимулює підвищене виділення цієї речовини, в результаті чого організм вважає, що він отримав достатню кількість поживних речовин при мінімальному прийомі їжі.

Для перевірки цього відкриття вчені виростили популяцію мишей, у яких виробництво ПОМК було “відключено” за допомогою генної терапії. Миші цієї групи не втрачали апетит при введенні регулярних доз нікотину в їх раціон.

“(Наше дослідження) корисне не тільки для людей, які намагаються кинути курити, але й може стати основою для розробки лікарських засобів, які допоможуть боротися з ожирінням і іншими розладами метаболізму”, – говорить одна з учасниць дослідницької групи Маріелла де Біасі з медичного коледжу Бейлор у Х’юстоні.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.