Новини технологій. 24 червня. Вчені з Університету графства Дарем на північному сході Англії сподіваються, що новий суперкомп’ютер “Косма-4”, на створення якого пішло близько 1,9 млн фунтів стерлінгів допоможе їм розгадати таємниці Всесвіту.

Вчені сподіваються розгадати таємниці Всесвіту

Надсучасний пристрій для обробки інформації буде використовуватися в передових розробках співробітників Інституту обчислювальної космології, що входить до складу Університету північно-східного графства.

Об’єм оперативної пам’яті “Косма-4″ досягає 15,4 терабайт (один терабайт дорівнює 1024 гігабайтам). Для порівняння слід сказати, що наблизитися до цього показника можна тільки при здійсненні операції з використанням, як мінімум, 7500 персональних комп’ютерів. Архів “Косма-4” може зберігати безпрецедентний обсяг інформації – один петабайт (один петабайт дорівнює 1024 терабайта або 1048576 гігабайтам).

Фахівці розраховують на те, що суперкомп’ютер буде, зокрема, застосовуватися для “визначення природи темної матерії – загадкової речовини, наявність якого, на думку вчених, дозволяє пояснити механізм обертання (зовнішніх областей) галактик, в іншому випадку вступає в суперечність з існуючими законами фізики “, – наголошується в заяві, оприлюдненій Університетом графства Дарем.

Дослідники також сподіваються за його допомогою скласти найбільш правдоподібні моделі прискореного розширення Всесвіту і завдяки їм знайти відповіді на фундаментальні питання сучасної науки: яким чином виникли наші Галактика і планета і як вони еволюціонували до сучасного стану.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.