Новини науки. 6 червня. Американські вчені стверджують, що винайшли новий революційний засіб від комарів – він не дозволить цим настирливим кровососним знаходити свої жертви.

комар, лихоманка, переносник, комаха
Вчені винайшли засіб від комарів

Вуглекислий газ, який ми видихаємо, є сигналом для комарів про близькість людини, а нова речовина відбиває цей запах, роблячи людину «невидимою». Вчені з університету Каліфорнії відкрили речовину, яка здатна захистити від комарів, порушуючи роботу сенсорів, що уловлюють запах вуглекислого газу, який виділяється при диханні.

Це відкриття може привести до створення дешевого репеленту, який замінить дорогі засоби, що використовуються в тропічних країнах. Існуючі на даний момент репеленти необхідно постійно наносити на шкіру, а крім цього у деяких видів москітів виробляється резистентність до цих засобів.

Нову речовину необхідно розпилювати в повітрі, щоб «заплутати» комаху, порушуючи роботу її  рецепторів, що уловлюють присутність вуглекислого газу. Варто відзначити, що поки ця речовина не пройшла випробування на безпеку для людей. До того ж, крім запаху вуглекислоти, комарів приваблюють інші запахи, а також тепло і рух.

За світовою статистикою, в 2009 році від малярії, переносником якої є москіти, померли 78 1000 людей. Близько 90% жертв малярії гинуть в Африці, причому 92% з них – діти до п’яти років. До інших захворювань, поширюваних комарами, відносять тропічну лихоманку, жовту лихоманку і філяріатоз.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.