Новини України. 3 червня. Відео. Школи переходять на цифрові підручники. Виробник першого національного електронного пристрою для читання пропонує школам застосовувати новітні розробки у навчанні.

електронні підручники
Школи рухаються до нових технологій

Близько 400 зразків уже випробовуються. “Пакетбук вимагає подальшого вивчення, розробки методології, як його можна використовувати вчителю – у напрацюванні всіх позитивних якостей, або нових якихось рішень для цих пристроїв.

Тому, я думаю, в наступному році, чи можливо в цьому навчальному році, експеримент продовжиться, і ми постараємося забезпечити більшість бажаючих в цій апробації”, – сказав директор представництва-розробника електронного підручника Олег Денисюк.

В експерименті, який тривав з початку року, взяли участь 8 шкіл. Учні віком від 12 до 16-ти років вивчали 14 предметів за електронною книгою. Результат, запевняють фахівці, перевищив очікування – рівень знань та легкість у користуванні відзначили і вчителі, й учні.

“Тобто, якщо у нас іде, наприклад, тема з української мови, наприклад, у 9 класі про частини мови, то повторити частини мови можна за підручником 6 класу, який закачаний у цей електронний пристрій, не треба перегортати”, – зауважила начальник відділу інформатизації Інституту інноваційних технологій Галина Наконечна.

“Це давало можливість не роздруковувати додатковий матеріал, кожному учневі картку, а через мережу передати той матеріал, який я для них підготувала. І учні могли ним під час уроку користуватися. Так само учні могли самостійно, отримавши домашнє завдання, готувати конспект, готувати повідомлення”, – розповідає вчитель Оксана Маковецька.

Коли масово будуть впроваджувати електронні книги – Міносвіти не знає. Кажуть – грошей на це немає. Утім, до пристроїв вже мають кілька зауважень. У школах просять додати кольору, чіткого зображення та знизити вартість.

“Хотілося б, щоб оця книга, електронна – вона була не просто ретранслятором того електронного зразка, коли туди вставляються якісь елементи, які допомагають дитині краще розкрити тему, краще зрозуміти її, щоб я відкрив підручник хімії – і не побачив фотографію колби, а щоб я побачив відеоексперименту, та ще – бажано з коментарем – оце було б добре!”, – каже Сергій Дятленко (Департамент загальної середньої освіти МОН України).

Виробники електронних книг сподіваються, що пристрій здобуде схвалення серед науковців, медиків та педагогів. Аби підручник був доступним, обіцяють навіть продавати його у розстрочку. Адже коштує книга у цифрі – майже 3000 гривень, що не всі батьки можуть собі дозволити.

Джерело Телеканал 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.