Новини України. 1 червня. Українські підлітки найчастіше промишляють крадіжками, а батькам малолітніх путан міліція пише листи.

крадіжка
Найчастіше діти крадуть мобільні телефони

Про це повідомила заступник начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС Уляна Котлярова, пише газета “Сегодня”.

В Україні стали виявляти більше злочинів, скоєних дітьми (до 18 років). Це сталося через те, що змінилися суми крадіжок, за які настає кримінальна відповідальність. Якщо раніше кримінально карали за злодійство на суму близько 900 грн, то тепер -. На суму близько 90 грн. Відповідно, міліції доводиться розшукувати більше злодіїв, а серед них чимало саме дітей і підлітків.

Як підрахували в МВС, саме крадіжки лідирують серед дитячих злочинів (70% із загального числа), за ними в чорних лідерах – пограбування, розбої та хуліганство. При цьому в МВС порівнюють, що, наприклад, в 2009 році діти нагрішили близько 15 тисяч разів, а минулого – на дві тисячі більше. Чужі речі вони викрадали майже шість тисяч разів: у лідерах – мобільні телефони (близько 1000 крадіжок на рік). Їх найчастіше крадуть діти і у дітей.

А щоб підлітки були спокійнішими, МВС водить найвідчайдушніших у слідчий ізолятор, щоб на реальних прикладах показати, якими можуть бути підсумки хуліганок. У цьому році підопічних дитячої міліції також стали водити на екскурсії в райвідділок, криміналістичні, кінологічні центри.

Крім того, як пише видання, щоб попередити дитячу проституцію, міліціонери вже три роки шлють батькам малолітніх путан листи щастя, в яких повідомляють мамам і татам, що їх дочка торгує собою. У МВС кажуть, що тільки тепер їх листування дало свої плоди – рівень дитячої проституції знижується.

“Ми і далі будемо це робити”, – розповів заступник начальника Департаменту з боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми МВС Ігор Купранец, нагадавши, що півтора роки тому посилили покарання для тих, хто втягує дітей у проституцію – за це зловмисникам може світити до 15 років в’язниці .

Писати листи батькам нічних метеликів придумали столичні міліціонери після того, як спіймали чергову велику партію путан на Окружній у столиці. Нібито одна із затриманих дівчаток назвалася донькою міліціонера, після чого київські правоохоронці вирішили попередити колегу про заняття дочки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.