Новини світу. 27 червня. Швеція. В одному з дитячих садків Швеції Egalia не стало ні хлопчиків, ні дівчаток.

Толерантність зробила зі шведських дітей збоченців до яких звертаються "воно"

Дитячий сад не закрився – його як і раніше відвідують 33 дитини. Але тільки тепер у них немає статі – вони просто “друзі”.

Співробітники дитячого саду намагаються уникати займенників “він” і “вона”. По-шведськи “він” – han, “вона” – hon. Щоб уникнути цих займенників, вихователі використовують безстатеве слово hen (воно). Хоча в класичій шведській мові це слово відсутнє, але в жаргоні деяких гомосексуалістів і феміністок воно використовується.

“Ми використовуємо це слово, коли в дитячий садок збирається прийти, наприклад, доктор, поліцейський, електрик або водопровідник. Ми не знаємо, це буде чоловік чи жінка, так що ми просто говоримо, що hen прийде близько другої години дня. Таким чином, діти можуть уявити собі як чоловіка, так і жінку. Це розширює їх кругозір”, – говорить завідувачка дитячим садком 52-річна Лотта Райалін.

Щоб діти не “впадали в гендерні стереотипи”, вихователі приділили особливу увагу підбору нових дитячих книг, а також виду і кольору іграшок.

“Суспільство очікує від дівчаток, щоб ті були жіночними, милими і красивими, а від хлопчиків – щоб ті були мужніми, грубуватими і товариськими. Але Egalia дає дітям фантастичну можливість бути такими, якими вони хочуть бути насправді”, – пояснює вихователька Дженні Йонссон.

Дитячий садок, що функціонує за рахунок бюджету, відкрився в 2010 році в Содермальмі, відомому своїм лібералізмом районі Стокгольма. Він розрахований на дітей віком від року до шести років і став одним з найрадикальніших прикладів проявляння у шведському суспільстві прагнення до так званої гендерної рівності.

У дитячому садку Egalia “колишні хлопчики” і “колишні дівчатка” разом грають з ляльковою кухнею, займаючись “приготуванням їжі”. Поруч з цією іграшковою кухнею викладені набори Lego та інші іграшкові будматеріали – спеціально для того, щоб у свідомості дітей не виникало бар’єрів між такими заняттями, як приготування їжі і будівництво.

До речі, ляльки, в які грають діти – чорношкірі, адже ляльок з європейським кольором тут вважають расистськими  у зв’язку з чим дитсадок вже отримував скарги від місцевих жителів. Але завідуюча оптимістична: за її словами в заклад стоїть велика черга, і тільки кілька дітей батьки забрали назад.

Водночас, завідуюча Райалін вказує, що її завдання – створити обстановку, сприятливу до гомосексуалістів, лесбіянок, бісексуалів і транссексуалів, педофілії. Тому дітям вона дає читати такі книжки, як, наприклад, історію про двох самців-жирафів, які переживали, що не можуть мати дітей, поки не знайшли кинуте крокодиляче яйце. Та й майже всі книги в цьому дитячому садку розповідають про одностатеві пари, одиноких батьків і дітей-сиріт. Виключені такі казки, як “Білосніжка” або “Дюймовочка”, дітей намагаються виховати потенційними геями та лезбіянками, щоб у них була відсутня гомофобія.

У Швеції руйнування “гендерних стереотипів” є основним завданням загальнонаціональної програми дошкільного навчання, побудованого на уявленні.

Деякі батьки стурбовані, вважаючи, що процес зайшов занадто далеко і діти, покинувши дошкільний заклад, виявляться дезорієнтованими в реальному світі.

Відзначимо, Швеція здавна пропагує рівність між статями, але нещодавно дійшла і до того, щоб дозволити одностатевим парам брати на виховання дітей. Держава виділяє грошові суми на наукові дослідження проблеми гендерної ідентифікації.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.