Новини світу. 4 червня. Росія. Голова адміністрації Соловків, залишившись без житла, переїхав на вулицю. На оренду кімнати йому не вистачає зарплати.

Олексій Ефіпов

38-річний Олексій Ефіпов був обраний главою муніципалітету всього два місяці тому. На Соловки він приїхав, для того, щоб залишити слід в історії знаменитого архіпелагу. Задумане Ефіпову вдалося повною мірою, – він став першим в світі бездомним мером.

Своєї квартири на Соловках у нього немає, – Ефіпов приїхав з Архангельської області. А муніципальне житло в катастрофічному стані, тому Олексій і вирішив побудувати курінь.

До того, як виставити свою кандидатуру на виборах муніципалітету голови, Олексій працював у Москві, потім в Архангельській області. Але завжди мріяв про Соловки.

“Хочу залишити слід в історії, – каже Ефіпов. – От і виставив свою кандидатуру на виборах муніципалітету голови, коли з’явилася така можливість. Вибори виграв, приїхав сюди, а жити виявилося ніде. Тобто муніципальне житло є, але жити в ньому абсолютно неможливо. Зняв кімнату в однієї бабусі за 15 тисяч рублів, – тут дуже дорога нерухомість”.

Мер Соловків заробляє 45 тисяч, третину з них віддавав господині. А решту витрачав на урни і лавки для селища – їх не вистачає в поселенні.

“Сподіваюся, коли-небудь ці гроші повернуться, – сміється мер. – Упорядковувати Соловки треба. А грошей у бюджеті немає. Він у нас всього два мільйони на рік. Та ще й колишнє керівництво величезний борг залишило. Ось доводиться за свій рахунок прикрашати острів”.

Але до літа все змінилося, – на Соловки рушили полчища туристів, місця-то знатні. І відповідно ціни в приватному секторі відразу стрибнули вгору, до тисячі рублів на добу.

Практично всі орендодавці відмовили своїм постійним мешканцям «від дому». У тому числі і господиня Ефіпова, таку суму за кімнату глава острова вже не потягнув. У барак, виділений для співробітників муніципалітету державою, мер в’їхати не зміг.

“Там жахливі умови, – продовжує Олексій. – І тоді вирішив – буду все літо, поки не впадуть ціни, жити в курені. У нас на території острова є два наметових містечка, – у першому живуть туристи, які не можуть оплатити приватний сектор або дорогий готель. У другому поки тільки я”.

Намет меру привезли з материка – військовий, з багатою історією – колись він був у Чечні.

Брезентові стіни житла Ефіпова поцятковані дірками від куль. Зараз Олексій облаштовує свою хатину. Купив грубку, матрац, біотуалет, встановлює компактний генератор.

“А митися буду ходити в лазню, – обіцяє мер. – Та й з гарячою їжею проблем не буде. Бабуся, у якої я знімав кімнату, обіцяє мені готувати обіди”.

Джерело Лайф ньюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.